TOKİ Van’a ‘cazibe merkezi’ kuracak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), Van'ın Erciş ilçesine inşa ettiği yeni ticaret merkezi Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı "Cazibe Merkezleri Programı"na da

TOKİ Van’a ‘cazibe merkezi’ kuracak

BaşbakanlıkToplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), Van'ın Erciş ilçesine inşa ettiği yeni ticaret merkezi Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı "Cazibe Merkezleri Programı"na da katkı sağlayacak. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ilçeye ticari ve ekonomik anlamda da önemli katkılar sağlayacağını söyledi.


Kurulması planlanan ticaret merkezinin, kentin ticaret hayatına sağlayacağı büyük katkının yanı sıra vatandaşlar için yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturacağını belirten Turan, şu bilgileri verdi: "408 dükkân ve 48 ofisin yer alacağı ticaret merkezinin toplam inşaat alanı yaklaşık 33 bin metrekareyi kapsıyor.

Mevcut caminin etrafına kurulacak çarşı niteliğindeki yapının etrafında 4 konak yer alacak. Ticaret merkezinin zemin katları dükkânlara ayrılırken, üst katları ofis olarak kullanılacak. 500 araçlık kapalı otoparkı ile ziyaretçilere park kolaylığı sağlayacak olan merkez, mimarisiyle de farklılaşıyor.

Yerel mimari çizgiden ilham alınarak tasarlanan ticaret merkezinde yöresel mimari, yapı elemanlarından da yararlanılıyor." Turan, buraya toplanacak dükkân ve ofisler sayesinde, deprem sonrasında aksayan ilçenin ekonomik akışının yeniden hareketleneceğini vurguladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!