Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe'ye tuzak kuruluyor, dikkat'

Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe'ye tuzak kuruluyor, dikkat'

"Üniversitelerde profesörlere bizde, "Hocam" derler... Teknik direktöre de "hocam" derler. Bir de hakemlere... İki tane hoca, maçı Fenerbahçe'den aldı... Birisi Dick Advocaat, diğeri hakem Halil Umut Meler. Yardımcı hakem nereden gördü de Meler'e "Bu pozisyon penaltı" dedi, anlamadım. Hatayla bazı yanlışları ayırmak lazım... Maçın analizini yapacak olursak Bursaspor ilk 10 dakika çok hırslı ve arzulu başladı ama Fenerbahçe çok tecrübeli bir takım. Muhteşem bir taraftarı var Bursa'nın fakat şişeler, çakmaklar, bunlar doğal şeyler değil. Kadıköy'de, TT Arena'da da olsa aynı yorumu yaparım."

 

"Tekme tokat maç oldu. İkinci yarı 11'e 10 oynandı, Bursasporlular oynamaya çalıştı, biraz tekmeler azaldı belki ama Faty'yi atması lazımdı. Bir tane verdin diye diğerini veremiyor musun? 9'a 11 oynanacaktı, bir de alakasız pozisyondan 2 puan gitti. Sana ne Fenerbahçe'nin kötü halinden? Teknik direktöre de gelelim. Advocaat 11'e 10 oynanan maçın 1-1'e gelmesi için çok ceht gösterdi. Hakem de yardımcı olunca başardı. Doğal akışında giden bir mücadele olmadı açıkçası..."

 

"Antrenör açıklama yapıyor bir gün önce, "Sert geçecek" diyor. Fenerbahçe için mazeret olmamalı diyoruz ama bu da mazerettir. Hakem aldı 2 puanı, gitti. Beşiktaş'ı geçme şansını zaten az görüyordum, dört takım arasında en az şansı zaten Fenerbahçe'ye veriyordum ama bu şekilde ligden koptu. Advocaat için de sözleşme erken, biraz daha düşünmeli bence patronaj. Uzatmasınlar demiyorum ama düşünsünler, tartsınlar."

 

"G.Saray gitti, Kadıköy'de şampiyonluk kazandı. Tecrübeli bir takım çünkü... Büyük takımlar bu deplasmanları kaldırabilirler. Bursa'nın atmosferine rağmen Fenerbahçe bunu kaldırmayı bildi. Advocaat doğru değişiklikleri yapsaydı daha farklı olabilirdi. Avrupalı antrenörlerin en büyük problemi bu... Türkiye atmosferinde hocalık başka bir şey..."

 

"Türkiye'de futbolcu olarak X bir kulüpten Y kulübe gittiğin zaman para kazandırsan da tepki alırsın, küfür yersin. Gökhan Gönül ne yapmış, namussuzluk mu yapmış? Fenerbahçe deplasmanında küfür yiyor. Anadolu kulüplerinde de aynı şey var. Böyle bir futbol kültürü olabilir mi? Sürekli ana avrat küfür... Hayran oldum Bursa'nın desteğine ama ana avrat küfür var oyunculara... Küfür edilen oyunculardan 20 milyon Euro kazanmış Bursa. Bir de şampiyonluk sıkıştırmış araya bu ekip."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!