7 yaşında Google'a iş başvurusu yaptı

Sevgili Google patronu diyen başlayan mektupta özetle şunlar yazıyordu

7 yaşında Google'a iş başvurusu yaptı

Sevgili Google patronu diyen başlayan mektupta özetle şunlar yazıyordu: Adım Chole Bridgewater ve büyüyünce Google'da çalışmak istiyorum, ayrıca çikolata fabrikasında çalışmak istiyorum. Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Babam Google'da çalışırsam go karts'a binebileceğimi kaydıraktan kayabileceğimi söyledi. Bilgisayarları seviyorum, tabletim de var. Onunla oyunlar oynuyorum. Babam bana bir gün bilgisayar alacağını söyledi. 7 yaşlarındayım. Öğretmenim anneme ve babama sınıfta çok iyi olduğumu söyledi..."

 

Google küçük kızın başvurusun değerlendirdikten sonra bir yanıt mektubu yazdı: Başvuru reddedildi.

 

Ancak Google başvuruyu oldukça kibar bir biçimde reddederken Chloe'ye yol da göstermeyi ihmal etmedi. İşte Google'ın CEO'su Sundar Pichai'den küçük kıza gönderilen ve sosyal medyada trend olan ret mektubu:

 

'Sevgili Chloe Mektubun için çok teşekkür ederim. Bilgisayarlar ve robotlarla ilgili olmandan memnunum. Umuyorum ki teknoloji karşı bir şeyler öğrenmeye devam edersin. Hayallerini takip etmen ve çok çalışman gerektiğini düşünüyorum. Google'da çalışmaktan Olimpiyatlarda yüzmeye kadar aklına koyduğun her şeyi başarabilirsin. Okulu bitirdiğin zaman yapacağın iş başvurusunu dört gözle bekliyorum.'

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!