Bahçeli'den, Türkeş'in kabri başında 'evet' konuşması


+1Bahçeli'den, Türkeş'in kabri başında 'evet' konuşması

Son Dakika Güncel Haberler

Bahçeli'den, Türkeş'in kabri başında 'evet' konuşması

Alparslan Türkeş'in vefatının 20. yılında düzenlenen anma törenine katılan Devlet Bahçeli, 16 Nisan'da yapılacak referandumu hatırlatarak "Merhum Türkeş bugün yaşasaydı aynısıyla bunu yapardı. Bizlere öğrettiği bu.

Fedakarlık, zihni berraklık, vicdani duruluk, siyasi uzak görüşlülük... Merhum Türkeş Bey, devlet bekasına sadakatle bağlılık göstermiştir" dedi.

"BİZ DE 'EVET' DİYORUZ""Merhum Türkeş, Türkiye Cumhuriyeti'ne "Evet" dedi, biz de "Evet" diyoruz" diyerek sözlerine devam eden Bahçeli, "Çelme takan, önümüze taş koyup geleceğimizi ipotek almaya kalkan siyasilerin uyduruk tezlerini çürütüyor, itiraz ediyoruz.

Türkeş'e eleştiri oklarını yöneltenler, bir kez daha başlarını kaldırsalar da onlara müsamaha yoktur." şeklinde konuştu.

'EVET' KONUŞMASINA BÜYÜK TEPKİ Her sene Türkeş'in mezarı başında düzenlenen törenlerde dualar edilip, Kur'an-ı Kerim okunurken Devlet Bahçeli'nin, konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma değinerek Türkeş'in mezarı başında yaptığı 'evet' konuşması milliyetçi camiadan büyük tepki aldı.

Kaynak: Yeniçağ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı