Yeni operasyon nereye yapılacak? Erdoğan açıkladı

Son Dakika Güncel Haberler

Yeni operasyon nereye yapılacak? Erdoğan açıkladı

NTV-Star TV ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı'nın ardından başlayacak yeni harekatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN YENİ HAREKAT HAKKINDA BİRDEN FAZLA YER ZİKRETTİ

Yeni harekatın tam olarak nereye yapılacağı sorusu karşısında ise Erdoğan net bir bölge ismi vermedi. Erdoğan, birden fazla yer zikrederek, o bölgelerdeki sıkıntıları dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"FIRAT KALKANI'NIN BİRİNCİ ETABI BİTTİ"

Fırat Kalkanı Harekatının isim olarak 'birinci etap' diye benim nitelendirdiğim kısım bitti. Bundan sonra tabii ki bu bir yol haritası. Bu yol haritasının söylenmeyen, adı konmayan ikinci, üçüncü etapları olacak.

 

"SADECE SURİYE DEĞİL, İŞİN IRAK BOYUTU DA VAR"

Olay sadece Suriye boyutunda giden bir hareket değil. Bu olayın Irak boyutu var. Irak'ta malum bir Telafer, Sincar olayı var. Orada soydaşlarımız var. Musul'da aynı şekilde soydaşlarımız var."

Sincar var ki onun durumu çok daha berbat ikinci bir kandil oluşturmanın gayretleri var. Bu ikinci Kandil oluşturma gayretlerinde 2 bin 500 kadar orada PKK'lı var. Tümüne baktığımız zaman Irak'ta aslında mezhebe dayalı bir Pers milliyetçiliğine yönelik İran'a bir destek oluşturuluyor. Yayılmacılık hareketi Pers milliyetçiliği perspektifinde ama dayanağı temeli neresi o da mezhebi, bir mezhep anlayışı ile bunu yayıyorlar."

Cerablus, El Bab, Rai gibi bölgeleri terörden temizledik. Buradan Münbiç'e doğru bir çalışma yapılıyor. Münbiç'te eskisi gibi DAEŞ'li yok. Orada asıl PYD var. Onların oradan ötelenmesi lazım. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!