ABD Dünyayla Dalga Geçti!

Dünyanın soluksuz takip ettiği ABD ve Kuzey Kore gerginliği, ABD'nin savaş gemilerini tam ters yöne gönderdiği haberiyle duruldu.

ABD Dünyayla Dalga Geçti!

ABD'nin Kore Yarımadası'na savaş gemileri yolladığını duyurmasıyla birlikte dünya nükleer bir savaşın eşiğine gelmiş ve 15 Nisan'da yeni bir balistik füze deneyen Kuzey Kore, en üst düzey alarm durumuna geçerek Washington'a birçok kez ağır tehditler savurmuştu.

FÜZELER ABD'NİN ÜZERİNDE PATLIYOR

Reuters haber ajansı, Pyongyang yönetiminin Kim'in dedesi Kim Il-sung'un doğum günü için bir video yayınladığını bildiriyor. Müzikal bir gösterinin yer aldığı resmi video, füzelerin ABD üstünde patlamasıyla sona eriyor.

Resmi televizyonda yayınlanan görüntülerde, Pazar günü sahne alan koronun performansı Kim Jong-un tarafından da izleniyor.

Şarkıların sonunda ise Şubat ayında test edilen füze kadraja giriyor, diğer füzelere katılıyor, gökyüzünden süzülerek Pasifik Okyanusu'nu geçip ABD üstünde büyük bir gürültüyle patlıyor. Video, yanan Amerikan bayrağı ve beyaz dumanlar yükselen mezarlık görüntüsüyle bitiyor. Kim Jong-un, olan biteni gülümseyerek izliyor.

ABD, GEMİLERİ TERS YÖNE GÖNDERMİŞ

ABD tarafında ise, son olarak Başkan Yardımcısı Mike Pence Güney Kore-Kuzey Kore arasındaki sınırda Donald Trump yönetiminin artık sabrının bittiğini ilan etmişti.

İki haftadır tüm dünyanın soluğunu tutarak takip ettiği gerilimde, ABD Çin'e Kuzey Kore'yi durdurması için yoğun baskı yapmıştı. Pekin yönetimi ise, müttefiki Kuzey Kore'nin bir hata yapmamasını ve nükleer programını durdurmasını istemişti.

Gerginlik ise ABD'nin USS Carl Vinson uçak gemisi ve diğer savaş gemilerini tam ters yöne gönderdiğini açıklamasıyla birlikte son buldu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!