Tatilde Otel Ne Kadar Önemli Olmalı?

Tatilde otel kimine göre çok önemli kimine göre de hiç önemli değil. Aslında otelin önemi, tatilcilerin yaşam standartlarına göre değişiyor.

Tatilde Otel Ne Kadar Önemli Olmalı?

Tatilde otel kimine göre çok önemli kimine göre de hiç önemli değil. Aslında otelin önemi, tatilcilerin yaşam standartlarına göre değişiyor. Mesela çocuklu aileler otele elbette daha çok önem veriyorlar. Bekârlar için otelde durma süresi çok daha azken ve de hijyen sadece bir duşla da sağlanabilirken, çocuklu aileler için durum elbette daha farklı oluyor. Bir kere çocuğu olan ailelerin, otelin güvenli olmasına dikkat etmeleri gerekiyor. Otelde prizlerin voltajları ayarlanmış mı? Ya da prizler kilitli mi? Otellerde gürültü yalıtımı sağlanmış mı? Yemekleri gerçek anlamda hijyenik olarak yenilebilir mi? Gerekli hallerde sağlık hizmeti alınabilir mi? Çocuklar için yeterli etkinlikle düzenleniyor mu? Bakıcı aradığında bulunabilir mi? Çocuğunuz için özel menü isteyebileceğiniz bir otelde kalmanız gerekiyor mu? Çocuklara çıkılan tatillerde daha pek çok şey önemlidir. Örneğin eğer klima balımı yapılmamış bir odada kalırsanız, klima virüsü alabilirsiniz! Dünya artık çok kirlendiği için bünyeler çoğu şeyi tolore edemez hale geldi. Bunun için de özelikle çocuklu ailelerin bu detaylara çok dikkat etmeleri gerekiyor. Ve otelleri de buna göre seçmeleri lazım geliyor.

İleri Yaşlar İçin de Otel Seçimi Çok Önemli!

Belli bir yaş üzerindeki tatilcilerin, denizle odaları arasındaki mesafenin çok olmaması önemlidir. Ya bunu ringlerle ya da akülü araçlarla kolaylaştırmaları gerekir ya da tatilcilerin bu mesafeyi sorgulamaları gerekir. Çünkü güneşin altında uzun süreler yürümek belli bir yaş üzeri için zor olduğu kadar hayati tehlike de getirebilmektedir. Aynı şekilde yemek yenecek yerlerin de yine buralara uzak olmamasına dikkat edilmelidir. Her şey dâhil tatil köylerine gidecek olanların bu detaylara dikkat etmeleri doğru olacaktır. Aslında belli bir yaş üzeri kişilerin her şey dâhil sistemdeki yerlere gitmeleri de çok tavsiye edilmez. Neden? Evreni yemek için sıraya girmiş olan aç ordusunun içinde sadece az bir şeyler yemek zorunda olmak bir işkencedir de ondan! Zaten aslında yazları çok yemek yenmemelidir. Onlar da yemeseler iyidir! Ama onlar yerler! Anne ve babanıza bir tatil armağan edecekseniz aman bu eziyetlere düşmemelerine dikkat edin lütfen. Fellik fellik ne yesem ne içsem kalabalığından uzak tatiller, onlar için kesinlikle daha iyi olacaktır!

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!