O iddialara son noktayı koydu! Parti kuruyor mu?

Son Dakika Güncel Haberler

O iddialara son noktayı koydu! Parti kuruyor mu?

Abdullah Gül adaylık iddialarına "7 sene tarafız cumhurbaşkanlığı yaptım ve günlük siyasete girmeyeceğimi söyledim" yanıtını verdi.

Gül'ün açıklamalarından satır başları şöyle; 

"CİDDİYE ALMADIM"

(CHP Milletvekili Deniz Baykal'ın açıklamaları) Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar.

'BAZI ARKADAŞLAR SAYGI ÇERÇEVESİNİ AŞARAK...'

Bazı arkadaşlar saygı çerçevesini de aşarak benim ne yapmam gerektiğini söylemeye kalktılar. Bazı çevreler başta ben olmak üzere AK Parti’nin gerçek öncüleri kurucuları emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağza gelmeyecek laflar ahlak dışı davranışlar edep dışı, bunların nasıl organize olduğunu herkes biliyor. Bunları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

SİYASETE GİRMEYECEĞİMİ SÖYLEDİM

7 sene tarafız cumhurbaşkanlığı yaptım ve günlük siyasete girmeyeceğimi söyledim. Yeri, geldiğinde tecrübemi paylaşma sorumluluğum var. Baktığımızda ülke zaten kutuplaşmanın ve seçimlerin yorgunluğu içinde.
Türkiye’nin önüne bakması gerekir.

Ulusal çıkarların tehdit eden gelişmeler var. Herkesin bunları çözmek için çalışması gerekir. Hükümete yardımcı olmak gerekir. Bu fikirlerimi bu şekilde paylaşırım polemiklere sokmak isteyenleri de ciddiye almam.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Abdullah Gül Esenyurt'taki Serhan Tirit Merkez Camii'nde namazını kıldı. Gül, camiye girişinde karşılaştığı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öte yandan polis, cami girişinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Camiye girenlerin üstü tek tek arandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!