Suriye'de Doğu Guta'ya vakum bombalı saldırı

Beşşar Esed rejimi, ''çatışmasızlık bölgeleri'' içinde yer alan, muhaliflerin kontrolündeki Ayn Terma beldesine vakum bombalı saldırı düzenledi. - Anadolu Ajansı

Suriye'de Doğu Guta'ya vakum bombalı saldırı

ŞAM

Beşşar Esed rejimi, ''çatışmasızlık bölgeleri'' içinde yer alan, muhaliflerin kontrolündeki Ayn Terma beldesine vakum bombalı saldırı düzenledi.

Ayn Terma'daki yerel koordinasyon komitesi üyesi Ammar Ahmed, rejime ait bir savaş uçağının Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Ayn Terma beldesinde yerleşim yerini vakum bombasıyla vurduğunu söyledi.

Saldırıda 2 sivilin yaşamını yitirdiğini, 10 sivilin yaralandığını ifade eden Ahmed, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen sivillerin de olduğunu kaydetti.

Bu arada Doğu Guta bölgesindeki 103 nolu sivil savunma (Beyaz Baretliler) merkezinden yapılan açıklamada, ''Savaş uçağının Ayn Terma'da sivil yerleşim yerine düzenlediği saldırıda çok sayıda yerleşim yeri yıkıldı ve hasar gördü. Sivil savunma ekipleri beldede yıkılan bir binanın altından bir ailenin tüm fertlerini çıkarttı. Ekipler, kalan bir aileye de ulaşmaya çalışıyor.'' ifadesi kullanıldı.

Esed güçlerinin, dün Şam'ın doğusundaki Cobar mahallesi ile Ayn Terma beldesine yaptığı hava saldırısında da 7 sivil yaralanmıştı.


Suriyede Doğu Gutaya vakum bombalı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!