Ordu'da şaşırtan manzara


+1Ordu'da şaşırtan manzara

Ordu’da sürdürülen alt yapı çalışmalarında ortaya çıkan ve kullanılamaz hale gelmiş eski içme suyu boruları görenleri şaşırtıyor.

Ordu'da şaşırtan manzara

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ordu Su Kanalizasyon İdaresinin (OSKİ) sürdürdüğü alt yapı çalışmalarında 40-50 yıldır kullanılan eski ve paslı su boruları vatandaşları şaşırtıyor. Vatandaşlara adeta ‘bu borulardan nasıl su içmişiz’ dedirten manzarayı değerlendiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bu malzemeleri vatandaşların göreceği şekilde sergileyeceklerini söyledi.
Yıllmaz, “Bu yılın Kasım ayında alt yapıyı tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışmaların bir an önce sona ermesini isterdik ancak kazılan her noktada geçmişin izlerini görüyoruz. Paslı, tıkanmış ve kullanılamaz hale gelmiş boruları gördükçe yürüttüğümüz çalışmada daha hassas davranıyoruz. Alt yapı çalışmalarımızda yer altından çıkan malzemeleri ilerleyen günlerde sergileyeceğiz. Şu ana kadar planlanan çalışmaların yüzde 75’ini tamamladık. Alt yapı işimizi bitirdiğimiz bölgelerimizde bilindiği üzere ara vermeden asfalt dökümüne geçiyoruz. Günü kurtarmak için değil, geleceği inşa etmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Metin Akyürek

 

Orduda şaşırtan manzara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı