'Çanakkale Savaşı'nda bile bir günde bu kadar şehit verilmemiştir'

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Ayyıldız, "Çanakkale Savaşı'nda bile belki de bir günde bu kadar şehit verilmemiştir. Hain darbe girişimi, iyi ki halkımızın mücadelesi ile bertaraf edildi ve devam etmedi." dedi. - Anadolu Ajansı

'Çanakkale Savaşı'nda bile bir günde bu kadar şehit verilmemiştir'

ROTTERDAM

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, düzenlediği basın toplantısında, darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen gereken önlemlerin hızla alındığını söyleyerek, "FETÖ’nün esas beslenme yeri olan Türkiye'de örgütün beli kırılmıştır. Onun için FETÖ'nün, zaman içerisinde Avrupa’da ve farklı ülkelerde de gücünü kaybedeceğini ve Avrupa ülkelerinin bunları Türkiye’ye teslim edeceğini bekliyoruz." dedi.

Ayyıldız, geçen yıl 15 Temmuz'da Türkiye tarihinin en kanlı ve hain darbe girişiminin yaşandığının altını çizerek, "Çanakkale Savaşı'nda bile belki de bir günde bu kadar şehit verilmemiştir. Hain darbe girişimi, iyi ki halkımızın mücadelesi ile bertaraf edildi ve devam etmedi." ifadelerini kullandı.

"FETÖ’nün Hollanda’daki yapılanması apaçık belli"

Darbe girişiminin basit bir amaca hizmet etmediğini, kalkışmanın bölgesel ve küresel güç mücadelesi olarak görülmesi gerektiğini aktaran Ayyıldız, şunları dile getirdi:

"Aslında FETÖ için o gece amaç değil güçlü bir araçtı. Hollanda, maalesef o geceden sonra FETÖ’ye karşı mücadele vermektense, ellerinde Türk bayrakları ile bu darbe girişimine karşı bir araya gelen vatandaşlarımızın gösterdikleri tepkiye, entegrasyonda zayıf kaldıkları eleştirilerini yaptı. Hollanda'da entegreden kastedilen nedir? Eğer bizim vatandaşımız ülkenin hukukuna uyuyorsa ve ülkeye katkısı var ise bana göre o zaman zaten entegre olmuştur."

Ayyıldız, basın mensuplarının soruları üzerine, FETÖ’nün Hollanda’daki yapılanmasının apaçık belli olduğunu, ülkede PKK terör örgütüne nasıl göz yumuluyorsa FETÖ’ye de aynısının yapıldığını vurguladı.

Muhabir: Abdullah Aşıran
Çanakkale Savaşında bile bir günde kadar şehit verilmemiştir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!