'Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek demokrasiyi savundu'


+1'Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek demokrasiyi savundu'

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Bass, "Neredeyse tam bir yıl önce Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek yasa dışı darbe girişimine karşı demokrasiyi savundu." dedi. - Anadolu Ajansı

'Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek demokrasiyi savundu'

ADANA

ABD'nin Adana Konsolosluğunca ülkenin bağımsızlığının 241. yılı dolayısıyla bir otelde resepsiyon verildi. ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve eşi Holly Holzer Bass da "Bağımsızlık Günü" resepsiyonuna katıldı.

Büyükelçi Bass, resepsiyonda yaptığı konuşmada, "Neredeyse tam bir yıl önce Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek yasa dışı darbe girişimine karşı demokrasiyi savundu. Bu yıl Türkiye'de şiddet olayları nedeniyle kayıplar veren herkese derin taziyelerimizi sunuyoruz. Başınız sağ olsun." dedi.

Bass, konuşmasına şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yılın olayları bize bir kez daha göstermiştir ki terör ve şiddete verilecek tek cevap adalet ve hukukun üstünlüğüdür. Türk hükümetinin 15 Temmuz'da meydana gelen korkunç olayların faillerini adaletin karşısına çıkarmaya yönelik girişimlerini desteklemeye devam ediyoruz. Adalet ararken ve tüm vatandaşlarımız için fırsatlar yaratırken, Amerika Birleşik Devletleri buradaki arkadaşlarımızı ve müttefiklerimizi desteklemeye devam edecektir. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda bir kez daha hepinizle birlikte çalışmayı iple çekiyoruz."

Muhabir: Bekir Ömer Fansa

Türk vatandaş büyük bedeller ödeyerek demokrasiyi savundu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı