Gazi şiirini Erdoğan'ın okumasını istiyor

15 Temmuz gazisi Bostancı, yazdığı şiiri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim ederek, onun sesinden dinlemeyi istediğini kaydetti. - Anadolu Ajansı

Gazi şiirini Erdoğan'ın okumasını istiyor

İSTANBUL

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yaralanan gazi Muhammet Bostancı, 15 Temmuz ile ilgili yazdığı şiiri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a takdim ederek, onun sesinden dinlemeyi istediğini kaydetti.

Bostancı, AA muhabirine, 15 Temmuz'da arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada köprülerin kapatıldığını duyduğunu, bunun normal bir durum olmadığını düşünürken radyodan Başbakan Binali Yıldırım'ın olayın bir kalkışma olduğuna ilişkin açıklamasını dinlediğini anlattı.

Açıklamayı duyunca darbecilerin olduğu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu Yakası ayağına gittiğini, yeni konuşlanmaya başlayan darbecilere yaklaşıp hepsinin vatan hainliğinden yargılanacağını, kışlalarına dönmeleri gerektiğini söylediğini anlatan Bostancı, daha sonra ellerinde Türk bayrağı olan 50-60 kişilik gruba katılarak darbecilere doğru harekete geçtiklerini söyledi.

20 metre kala havaya ateş açıldığını aktaran Bostancı, "Devam ettiğimizi görünce bize doğru ateş ettiler. İlk ateşte ben yaralandım ve şehit olanlar oldu. Daha sonra onlarla göğüs göğüse geldik. Layık olmadıkları üniformayı üzerilerinden çıkardık, rütbelerini söktük. Kısa süre içerisinde hain askerleri köprünün koruma karakoluna teslim ettik. Ben dizlerimin üstü ve karın bölgemden, seken kurşunların şarapnel parçalarından yaralandım. Öndekilerin elinde Türk bayrağı vardı ve darbeciler bunu gördükleri halde bize ateş ettiler.'' diye konuştu.

"15 Temmuz'u destansı dille anlatmaya çalıştım"

İnşaat mühendisi olduğunu, daha önceleri şiir konusunda hiçbir deneyiminin olmadığını ancak, 15 Temmuz'da yaşadıklarının kendisini derinden etkilediğini belirten Bostancı, ''Fiziksel olarak çok ciddi yara almamama rağmen manevi olarak derinden etkilendim. Şiirimdeki bir kaç dize sürekli beynimde dolaşıp durmaya başladı. Aklımdan bir türlü gitmiyordu. Kalkıp yarı uykulu halde bir kalem kağıt bularak aklıma gelenleri yazdım ve şiir yazmam böyle başladı." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz hatırasının diri tutulması gerektiğini dile getiren Bostancı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şiirimde 15 Temmuz'u destansı dille anlatmaya çalıştım. Ben mühendisim, şair değilim. Öyle oturayım da bir şiir yazayım diye tasarlamadım. Fakat tamamen doğaçlama Allah'ın kalbimize ilham ettiği şekilde dizeler ortaya çıktı ve 35 kıta oluştu. Ben şiirime '15 Temmuz Destanı ve Selam Olsun' ismini verdim. Bunu cumhurbaşkanımıza takdim etmek istiyorum. Çünkü kendisi hem şiiri çok sever hem de şiir okuma üstadıdır. Allah nasip eder de imkan olursa kendisine bunu takdim etmeyi ve kendi sesinden bir kaç dize de olsa okumasını istirham edeceğim.''

Muhabir: Hikmet Faruk Başer

Gazi şiirini Erdoğanın okumasını istiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!