'Oğlum 15 Temmuz'da en büyük rütbeyi aldı'

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yapılan saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın ailesi oğulları ile gurur duyuyor. - Anadolu Ajansı

'Oğlum 15 Temmuz'da en büyük rütbeyi aldı'

ARTVİN - Yusuf Okur

Şehit Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın Yusufeli ilçesine bağlı Küplüce köyünde yaşayan babası Nebi Acar, 44 yaşındaki oğlunun, mesleğinin 22'nci yılında şehit düştüğünü söyledi.

Darbe girişiminin yaşandığı gece erken saatlerde uyuduğunu, sabah da bahçeye gittiğini belirten Acar, bu nedenle darbe girişiminden haberdar olmadığını ifade etti.

Acar, bahçeden döndüğünde evde komşularını gördüğünü, daha sonra da sağlık ekiplerinin geldiğini aktardı.

Evde kalabalık oluşmasına rağmen bir süre kimsenin kendilerine bir açıklama yapmadığını vurgulayan Acar, Erzurum'da görev yapan oğlunun Ankara'ya giderek ağabeyini teşhis etmesinin ardından öğle saatlerinde acı haberin kendilerine verildiğini dile getirdi.

Acar, polis memuru olarak göreve başlayan oğlunun 3'üncü sınıf emniyet müdürlüğüne kadar geldiğine işaret ederek, "Oğlum, 15 Temmuz'da en büyük rütbeyi aldı. Şehitlik rütbesini kazanarak 15 Temmuz gecesi Hakk'a yürüdü. Her geçen gün acımız büyüyor ama gururluyuz. Oğlum vatan, bayrak ve demokrasi uğruna hayatını kaybetti. Onunla birlikte 249 kişiyi toprağa verdik. Allah hepsini nur içinde yatırsın." diye konuştu.

"Şehitliği ilk kez arkadaşının şehit düşmesinden sonra andı"

Fatma Acar da evladının acısının hiç dinmediğini söyledi.

Oğlu ile şehit olmadan bir gece önce telefonda konuştuğunu ifade eden Acar, "Bana, akşam nöbetinin olduğunu söyledi. Oğlum şehitliği hiç anmazdı, şehitliği ilk kez yakın bir arkadaşının şehit düşmesinden sonra andı. Geçen sene çok sevdiği arkadaşı şehit olduğunda çok üzülmüştü, ağlamaktan gözleri şişmişti." dedi.

Eşinin kabrini ziyaret etmek ve akrabalarını görmek için 4 yaşındaki kızı Elif Naz ile ilçeye gelen Acar'ın eşi Özgül Acar da "Ömrüm vefa ettikçe her bayram ve her 15 Temmuz'da eşimin mezarı başında olacağım." sözlerine yer verdi.

Oğlum Temmuzda büyük rütbeyi aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!