15 Temmuz şehitlerinin anısına 250 beste

Tasavvuf müzik sanatçısı Hanifi Gökhan, FETÖ'nün darbe girişimini unutturmamak için şehitlerin kahramanlıklarını anlatan 250 eser besteledi. - Anadolu Ajansı

15 Temmuz şehitlerinin anısına 250 beste

GAZİANTEP - Özkan Beyer

Tasavvuf müzik sanatçısı Hanifi Gökhan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini unutturmamak için şehitlerin kahramanlıklarını anlatan 250 eser besteledi.

Gökhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 13 yıldan bu yana tasavvuf müziğiyle ilgilendiğini söyledi.

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz'un ülkede yaşayan her fert için önemli bir tarih olduğunu anlatan Gökhan, bu önemli dönüm noktasının ilerleyen yıllarda da unutulmaması gerektiğini ifade etti.

O yüzden darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin kahramanlıklarını konu alan eserler oluşturmaya karar verdiğini aktaran Gökhan, "Sanatçılar, her zaman bulundukları dönemin sıkıntılarını konu edinir. Bizler de 15 Temmuz'a kayıtsız kalamazdık." dedi.

Türkiye'nin bir yıl önce en karanlık gecelerden birini yaşadığını anımsatan Gökhan, şöyle konuştu:

"Bu durum beni derinden etkiledi ve 16 Temmuz sabahından itibaren eser oluşturmaya başladım. Buradaki amacım o günkü sıkıntıları ve şehitleri anlatmaktı. Eserleri ağıt şeklinde yapmıyorum. İnsanları psikolojik sıkıntılarından kurtaracak, dinlediklerinde tekrar ayağa kaldıracak melodiler oluşturmaya çalışıyorum. Geçen sene her demokrasi nöbetinde bir eser yaptım. Bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Bunun için şehitler anısına 250 eser besteledim."

Eserlerinin, Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) tarafından çeşitli etkinliklerde de kullanıldığını aktaran Gökhan, federasyonun bu eserleri kalıcı hale getirmek için kitaplaştırdığını dile getirdi.

MÜZSAN Genel Başkanı Ahmet Onurlu ise çok güzel bir işe imza atıldığını belirterek, "Allah'ın laneti vatan hainlerinin üzerine olsun. Sanatçılar federasyonu olarak her zaman onun yanındayız. Şehitlerimiz adına yapılan bir çalışma. Halk bu eserleri dinledikçe bu vatan hainlerinin ne olduğunu anlayacaktır." diye konuştu.

Temmuz şehitnin anısına 250 beste
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı