Osmanoğlu ailesi Eyüp Sultan Camisi'nde Kur'an-ı Kerim okuttu

Osmanoğlu ailesi tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde şehit ve gaziler için Eyüp Sultan Camisi'nde Kur'an-ı Kerim okutuldu. - Anadolu Ajansı

Osmanoğlu ailesi Eyüp Sultan Camisi'nde Kur'an-ı Kerim okuttu

İSTANBUL

Osmanlı Devleti padişahlarından Sultan ll Abdülhamit Han'ın üçüncü kuşak torunu Harun Abdülkerim Osmanoğlu ve oğlu Orhan Osmanoğlu öncülüğünde, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde mevlid programı düzenledi.

Osmanoğlu Hanedanı Başdanışmanı tarihçi yazar Şafak Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Osmanlı ailesinin daima milletinin yanında olacağının ifade etti.

Tunç, 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak, "Osmanoğlu hanedanı, daima devletinin ve milletinin yanındadır. Bu milleti, hiçbir zaman soyu belli olmayan insanlara teslim etmeyeceğini deklare etmek adına buradadır. Hanedan ailesi, devletimize diz çöktürmek isteyen bu hain teşebbüse karşı, milletimizin ve devletimizin yanında olduğunu göstermek adına Eyüp Sultan Cami’sindeki Kur’an-ı Kerim tilavetini tertip etmeyi, milletimizle buluşmayı arzu etmişlerdir." ifadelerini kullandı.

Tunç, Osmanlı hanedan üyelerinin milletinin ve devletinin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehit ve gaziler için dualar edildi. Programa katılan vatandaşlar da hanedan üyeleriyle tanışma fırsatı buldu.

Muhabir: Yunus Ege

Osmanoğlu ailesi Eyüp Sultan Camisinde Kuran-ı Kerim okuttu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!