Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere tek tip elbise giydirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “FETÖ'cülerin bunlar iyi günleri. Başbakanla konuştum, bunları mahkemeye çıkartırken Guantanamo'da olduğu gibi tek tip elbiseyle çıkaralım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere tek tip elbise giydirilecek

Türkiye’nin en karanlık gecesinin üzerinden tam 1 yıl geçti.

15 Temmuz 2016 akşamı darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, karşılarında Türk milletini buldular. Göğsü iman dolu vatan evlatları, işgalcilerin ele geçirmeye çalıştıkları kritik yerlerde yaptıkları savunma ile bir destan yazdı. O kritik noktalardan biri de 2’si polis 34 kişinin şehit olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ydü. Destanın 1. yıldönümünde İstanbul’un çeşitli yerlerinden toplanan vatandaşlar, Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşü adı altında köprüye akın etti. Bu tarihi yürüyüşe Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım da katıldı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hain girişimi asla unutmayacaklarını söyledi.

"Unutmayacağız, unutturmayacağız. Eğer 15 Temmuz’un bize verdiği dersleri doğru şekilde okumazsak, yeni 15 Temmuzları yaşamamız kaçınılmaz olacaktır."

"Darbe girişimine katılanların yüzünde en ufak bir pişmanlık emaresi göremezsiniz" diyen Erdoğan, FETÖ sanıklarına tek tip elbise giydirileceği sinyalini de verdi.

"FETÖ davalarında yavaş yavaş kararlar çıkmaya başladı. Hainlerin kapatıldıkları cezaevinin duvarları arkasında çürüyüp gidecekleri günde bunları çok düşünecekler. FETÖ’cülerin bu iyi günleri. Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise."

Başbakan Yıldırım ise, "Aziz milletimiz Başkomutanımızın liderliğinde meydanlara inmiş bu gözü dönmüş darbecilere darbeyi vurmuştur" dedi.

Konuşmaların ardından Şehitler Anı’tının açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖcülere tek tip elbise giydirilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!