Akşam Saatlerinde Geliyor! Teyakkuz durumuna geçildi...

Son Dakika Güncel Haber Portalı

Akşam Saatlerinde Geliyor! Teyakkuz durumuna geçildi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan Marmara Denizi'nde fırtına uyarısı ile ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuz durumundayız. AKOM bu konu ile ilgili hazırlıklarını yaptı, çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlarımız da hassasiyet gösterirse beraberce bu meteorolojik olayı sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz" dedi.

Öğleden sonra kuvvetli esmesi beklenen rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
Marmara Denizi'nde öğleden sonra fırtınanın etkili  olması bekleniyor.
 
AA muhabirinin İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden aldığı bilgiye  göre, öğleden itibaren kuvvetli esecek olan rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren  kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde  eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın saat 02.00'den itibaren etkisini  kaybetmesi öngörülüyor.
 
Bugün, yarın ve yarından sonra parçalı bulutlu havanın etkili olacağı  İstanbul'da, bugün öğleden sonra Trakya'dan başlamak üzere kentin kuzey  kesimlerinde sağanak yağış geçişleri yaşanması bekleniyor.
 
Kentte hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin altında 27-28 derece  dolaylarında olacak.
 
TOPBAŞ: "TEYAKKUZ DURUMUNDAYIZ"
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan Marmara Denizi'nde fırtına uyarısı ile ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuz durumundayız. AKOM bu konu ile ilgili hazırlıklarını yaptı, çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlarımız da hassasiyet gösterirse beraberce bu meteorolojik olayı sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!