CHP'DE Kiralık katil skandalı

Son dakika güncel haberler

CHP'DE Kiralık katil skandalı

CHP’li belediyede kiralık katil skandalı

Adana’da yakalanan firari cinayet hükümlüsü, bir belediye meclis üyesinin yardımıyla firar ettiğini ve Çukurova Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin’i vurması için kendisini azmettirdiğini ileri sürdü.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, “adam öldürmek” suçundan aldığı 25 yıl hapis cezasını çektiği cezaevinden 6 ay önce hastaneye götürüldüğü sırada firar eden cinayet hükümlüsü Kemal Boyraz’ın Antalya’dan Adana’ya geldiğini belirledi. Ekipler, merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi Defne Caddesi’nde olduğunu belirlediği firari Boyraz’ı operasyonla yakaladı. Boyraz, emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimine getirildi. Bu sırada Boyraz, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi S.Ş’nin kendisinin firar etmesini sağladığını ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i vurması için azmettirdiğini” iddia etti.Çetin’in iyi bir insan olduğunu anladığını aktaran hükümlü, sağlık kontrolünün ardından cezaevine teslim edilmek üzere adliyeye götürüldü.
CHP’NİN TEK SKANDALI BU DEĞİL!
CHP’li Seyhan Belediyesi daha önce benzer iddialarla gündeme gelmişti. Aynı belediyede başkanın personeli dinletip aleyhinde konuşanları kovduğu öne sürülmüştü. Savcılık iddianamesine göre, CHP’li Başkan ilk önce aleyhinde konuşan belediye personelini tespit ederek gizlice konuşmalarını kayda aldırdı. Daha sora personeli teker teker yanına çağırarak kayıtları dinletti, ardından da işlerine son verdi. Başkan Çetin, belediyede temizlik işçisi olarak çalışan, aynı zamanda kendi çaycısı olan Ferit İlbuğa’ya “ev ve araba” vadederek yolsuzluklardan rahatsız olan yardımcısı Mustafe Selek’i ayağından vurmasını istedi. Ancak İlbuğa, uzun süredir ailece tanıdığı Selek’i ayağından vurmak yerine makam odasını basarak ateş etti. Polise ifade veren tetikçi İlbuğa kendisini bizzat belediye Başkanı Soner Çetin’in azmettirdiğini itiraf etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!