Yunan adasında nüfusu kadar TürkYunan adasında nüfusu kadar Türk

Deniz aynı deniz, iklim aynı iklim, ada ise fazlasıyla var. Ama Türkler, komşuya akın etti. Tatilde bazı Yunan adalarına nüfusu kadar Türk gitti. Mesela Lipsi’ye demir atan teknelerin yüzde 80’i Türk bayraklı. Burada üç katı para harcayan vatandaşlarımızı Yunanlar dört gözle bekliyor.

Yunan adasında nüfusu kadar TürkYunan adasında nüfusu kadar Türk

Uzun bayram tatili Yunan Adaları’ndaki turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türk vatandaşlar Yunan adalarına âdeta akın etti. 

Oniki adalar olarak bilinen Dodekanisos adalarına, sadece 600 nüfusu bulunan Lipsi adasına, nüfusu kadar Türk vatandaşı turist olarak gitti. 

Aylar önceden bayram tatilinin uzunluğundan haberdar olan ada halkı Türk gemilerini ve feribotlarla gelen Türk vatandaşlarını karşıladı. 

Bayramın ilk gününde adaya demir adatan teknelerin yüzde 80’inin Türk bayraklı olduğunu söyleyen Lipsi Belediye Başkanı Fotis Mangos, bu bayram adanın nüfusu kadar Türk vatandaşını adalarına geldiğini ifade ederek “Türk turisleri her yıl dörtgözle bekliyoruz. 

Dostlarımız, kardeşlerimizi burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk ziyaretçilerimiz ada ekonomisi için büyük önem taşıyor.” dedi.

Yunanistan’a geçen yıl 1 milyon Türk turist gitmişti. Bu yıl sayının en az ikiye katlanması bekleniyor.

Bodrum’dan sadece 2,5 saat uzaklıkta olan Lipsi adası, yelkencilerin gizli koyları arasından biri. Çok fazla tesisleşme görülmeyen adanın kıyı şeridinde 600 kişi yaşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!