Türkiye onun için seferber olmuştu! Acı haber geldi

Babasının yardım çığlığı üzerine tüm Türkiye'nin donör olmak için seferber olduğu 5.5 yaşındaki Muhammed Enes Maden'den acı haber geldi.

Türkiye onun için seferber olmuştu! Acı haber geldi

Antalya'da 2 yıl önce lösemi hastalığına yakalanan 5.5 yaşındaki Muhammed Enes Maden yapılan nakillere rağmen hayata tutunamadı.

Ankara'da oturan Yıldız- Seyit Maden çiftinin üç çocuğunun en küçüğü Muhammed Enes, 29 Temmuz 2014'te yüksek ateş şikayetleriyle hastaneye götürüldü.

Burada yapılan kontrolleri sırasında ilik kanseri olduğu belirlendi. Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine başlanan Muhammed Enes, doktorların tavsiyesi üzerine, ilik nakli için ailesiyle Antalya'ya getirildi.

Bu arada Muhammed Enes'in tedavisi için işinden ayrılmak zorunda kalan baba Seyit Maden, oğluna ilik bulmak için Türkiye'yi yardıma çağırdı. Kısa sürede 1500 vatandaşın donör olmak isteğiyle karşılaştı.

 

TÜRKİYE'DE UYGUN DONÖR BULUNAMADI

Hastalığın teşhisinden hemen sonra tedaviye başlandığını söyleyen Seyit Maden, "Türkiye'deki aramalardan sonuç alınamayınca Almanya'daki ilik bankalarıyla temasa geçildi. Almanya'da bulunan yüzde 100 uyumlu ilik bizi sevindirdi. Ancak ilik naklinden 20 gün sonra löseminin tekrarladığını öğrendik. İkinci kez araştırmaya gidildi. Yüzde 100 uyumlu ilik bu kez Türkiye'deki bir donörden bulundu. Nakil gerçekleşti. Bu kez de kötü huylu hücreler galip geldi ve Enes'in hastalığı tekrarladı. Yoğun bakım servisinde tedavisi süren Muhammed Enes, yaşam mücadelesini kaybetti" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu