Dün Serbest Bırakılmıştı! Bugün FETÖ'den Tutuklandı

Son Dakika Haber Portalı

Dün Serbest Bırakılmıştı! Bugün FETÖ'den Tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında serbest bırakıldıktan sonra dün akşam gözaltına alınan gazeteci Ahmet Altan tutuklandı.

YENİDEN GÖZALTI VE TUTUKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol talebiyle serbest bırakılan Ahmet Altan gözaltına alındı.
Savcılığın itirazını yerinde gören İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin, 'yakalama kararı' vermesinin ardından Altan'ın emniyet görevlilerince Şişli'de gözaltına alınmıştı. Yapılan işlemlerinin ardından Ahmet Altan'ın tutuklanmasına karar verildi. 

Altan'ın tutuklanmasına gerekçe olarak 'Darbeye teşebbüs' ve 'FETÖ'ye üye olmak' suçlamaları gösterildi. 

MEHMET ALTAN DA TUTUKLANMIŞTI

Ahmet Altan'ın kardeşi Mehmet Altan ise daha önce tutuklanmıştı.Mehmet Altan için verilen kararda, "Şüpheli Mehmet Altan'ın 14 Temmuz'da, yani darbe girişiminden sadece bir gün önce televizyon programında yaptığı konuşmada, 'Türkiye devleti içinde de muhtemelen bütün bu gelişmeleri dış dünyada daha fazla belgeleyen, izleyen bir başka yapı da var. Onun ne zaman torbadan elini çıkaracağı, nasıl elini çıkaracağı belli değil' diyerek, askeri darbe ortamının var olduğunu ifade ettiği tespit edilmiştir" denilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Boşanma Davasına Giderken Arkadaşı Vazgeçirmiş
Boşanma Davasına Giderken Arkadaşı Vazgeçirmiş