Mahmutbey gişeleri için yeni düzenleme

İstanbul'un tüm gün trafik sorununun yaşandığı Mahmutbey gişeleri ile ilgili sevindirici haber Bakan Arslan'dan geldi.

Mahmutbey gişeleri için yeni düzenleme

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. İstanbul'un çile haline gelen trafiği ile ilgili soruyu yanıtlayan Arslan özellikle Mahmutbey gişeleri için hazırladıkları projeyi açıkladı. Arslan, Ekim ayı sonu itibariyle birincisini hayata geçireceğimiz daha sonra ikincisinin gerçekleşeceği adımlarla trafiğin yüzde 30 dolayında rahatlayacağını söyledi.

Özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla İstanbulluların kabusu haline gelen Mahmutbey ile ilgili Bakan Arslan şunları söyledi:

"Mahmutbey  adeta İstanbul’un dışında bir yerken şimdi kavşak haline geldi. Karayolu tabiriyle şişe başı konumu var. Trafik geliyor ve toplanıyor.  Biz İzmir – Seferihisar’da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, araçların duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. 2 ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz. 

Tam 2 aylık bir süremiz var. Serbest geçiş haline getirince yüzde 30 trafiğin rahatlamasını bekliyoruz. OGS – HGS ayrımı olmadığından şoförler zikzak da yapmayacak. Bu yüzde 30 rahatlama sağlayacak. Ekim ayının sonunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Etiler katılımı var, orayı da 30 Ekim’de devreye sokuyoruz.

Mahmutbey gişelerinin tamamen ücretsiz olması yönünde talepler geliyor ama mesafe çok uzun. Otoyol yapıyorsunuz, oraya para yatırıyorsunuz. Yeni yatırımları yapabilmeniz için ücretli geçiş gerekli."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!