FETÖ'nün Balyoz imamı Opçin ABD'de görüntülendi

Kanlı darbe girişinden bir gün önce Erdoğan için 'Yatakta basacaklar şafakta asacaklar' diye tweet atan Opçin ABD'de elini kolunu sallayarak dolaşıyor

FETÖ'nün Balyoz imamı Opçin ABD'de görüntülendi

FETÖ'nün Balyoz kumpasının da organizatörlerinden olan ve 75 yıl hapis cezası istenen Tuncay Opçin, ABD'de Houston yakınlarında görüntülendi.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in talimatları doğrultusunda FETÖ'cüleri örgütleyen Opçin, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sürecinde Türkiye'yi işgal girişimi için ABD'de oluşturulan kara propaganda merkezini de koordine eden isimdi.


FETÖ darbe girişiminden bir gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Yatakta basıp şafakta asacaklar" diye tweet atan Opçin ABD'de ortaya çıktı. Teksas eyaletinde, Houston yakınlarındaki Sugar Land kentinde lüks bir hayat yaşayan Opçin, Türkiye tarafından 'silahlı örgüte üye olmak' suçundan arandığı halde ABD'de elini kolunu sallayarak dolaşıyor.

YATAKTA BASACAKLAR ŞAFAKTA ASACAKLAR

Sabah'ın haberine göre; 325 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildiği Balyoz kumpasının organizatörlerinden olan ve 75 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Opçin,FETÖ'nün ana karargâhı ABD'de Sugar Land'le Pensilvanya kentleri arasında mekik dokuyor ve 'başterörist' Fetullah Gülen ile FETÖ imamları gibi örgütsel faaliyetlerine devam ediyor. 

Opçin, Houston imamı Kemal Öksüz'le yakın teması olan ve sık sık bir araya geliyor.  Opçin, 14 Temmuz'da "Yatakta basıp, şafakta asacaklar"mesajıyla darbeyi bir gün önceden ima etmiş  tweet atmıştı.

FETÖCÜLERE FİRAR REHBERLİĞİ YAPMIŞTI

Aynı Opçin, 'vatansız' bir terör örgütü olan FETÖ'nün üyeleri için yurtdışına kaçma ve yurtdışında yaşama yollarını anlatan tweetler de atmıştı. 

Opçin, ABD'de ağırlıklı olarak Pensilvanya'da kalıyor ama Texas'ta Houston yakınlarındaki Sugar Land'e çocuklarını görmeye geliyor. Sugar Land'de kapalı, güvenlikli bir sitede ikamet ediyor.

 Oturduğu sitenin kira bedeli aylık 3 bin doların üzerinde. Diğer masraflarla birlikte ayda kendisine 4 bin dolara mal olan bir sitede yaşıyor. Opçin'in giderleri, diğer tüm 'örgüt monşerleri'nin giderleri için ayrılan FETÖ örtülü ödeneğinden karşılanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!