İlk kez konuştu: Artık aşırı sağcı değilim

Almanya'da aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör örgütü (NSU) davasında baş sanık Beate Zschaepe, davanın başladığı Mayıs 2013'ten bu yana ilk kez sözlü ifade vererek,

İlk kez konuştu: Artık aşırı sağcı değilim

 

Almanya'da aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör örgütü (NSU) davasında baş sanık Beate Zschaepe, davanın başladığı Mayıs 2013'ten bu yana ilk kez sözlü ifade vererek, artık aşırı sağcı düşünceye inanmadığını söyledi. 2000-2007 yıllarında 8'i Türk vatandaşı 10 kişiyi öldüren NSU davasının baş sanığı Zschaepe, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'ndeki davanın 313'üncü duruşmasında üç yıllık suskunluğuna son verdi.

 

ALMANYA’DA "YABANCI DÜŞMANLIĞI" ARAŞTIRMASI

 

Davanın başladığı tarihten bu yana avukatlarının belirlediği strateji doğrultusunda sessiz kalma hakkını kullanan Zschaepe, geçmişte Neonazilerin bazı düşüncelerini paylaştığını ancak Nasyonal Sosyalist düşünceye artık sempatiyle bakmadığını iddia ederek, "Bugün insanları geldikleri kökene ya da siyasi görüşlerine göre değil, hareketlerine göre değerlendiriyorum." dedi.

 

ALMANYA’DA IRKÇILIK KURUMSAL BOYUTTA

 

Zschaepe, cinayetleri işlemekle suçlanan arkadaşları Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos'un yaptıklarını onaylamadığını, kendi hatalarından dolayı ise üzgün olduğu ifadesini kullandı. Zschaepe, terör örgütü NSU'nun cinayetleri ve aydınlatılamayan karanlık bağlantıları hakkında ise herhangi bir açıklama yapmadı. NSU'nun varlığı ve Türkleri hedef alan cinayetlerin arkasındaki yapı olduğu 4 Kasım 2011'de bir dizi tesadüf sonucu ortaya çıkmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu