“Halep’teki insanlığa sığmayan vahşet”

Şamrejimi ve Rusya bombardımanları, Halep'teki sivillerin üzerine ölüm yağdırmaya devam ederken, uluslararası camia Beşar Esad yönetimini ve Moskova'nın Suriye politikasını

“Halep’teki insanlığa sığmayan vahşet”

Şamrejimi ve Rusya bombardımanları, Halep'teki sivillerin üzerine ölüm yağdırmaya devam ederken, uluslararası camia Beşar Esad elini ve Moskova'nın Suriye politikasını kınamayı sürdürüyor. Son bir hafta içinde Halep'in en büyük hastanesini iki kez vuran Şam rejimi, Halep'te ilerleme kaydettiğini açıkladı.

Buna karşılık Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Ofisi Başkanı Stephen O'Brien "Halep'in doğusundaki vahşet seviyesi, hiçbir insanoğlunun maruz kalmaması gereken seviyeye çıktı" ifadelerini kullandı. O'Brien, "sivillerin yaşadığı cehennem ortamının son bulması için uluslararası camiaya acil harekete geçme çağrısında" bulundu.

Halep'te doktor yetersizliğinden yaralıların tedavi edilemediği belirtiliyor. Arap Birliği de açıklamasında, rejimin rastgele attığı varil bombalarının ve Halep'teki açlık kuşatmasının "savaş suçu" olduğunu duyurdu.

MUSUL'U VURUYOR


Irak'takiyerel haber siteleri ve Peşmerge yetkilileri, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon uçaklarının, Musul kent merkezindeki DEAŞ hedeflerini vurmaya başladığını duyurdu. Peşmerge güçlerinin ise Musul'un doğu girişindeki bölgeleri obüslerle bombaladığı bildirildi.

ÜSSE İHTİYAÇ VAR"


RusyaPlehanov Ekonomi Üniversitesi öğretim üyesi Aleksandr Perenciyev, haber sitesi Sputnik'e verdiği röportajda, Rusya'nın Suriye'deki Hymeymim Hava Üssü'nün yanısıra, ikinci bir hava üssüne ihtiyacı olduğunu söyledi. Perenciyev, ikinci üssün, muharebe görevlerinin etkinliğini artırmak ve giderleri azaltmak açısından da gerekli olduğunu vurguladı.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor