‘Türkiye enerjide doğru yolda ilerliyor ve büyüyor’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, EnerjiSA tarafından Adana'da faaliyete geçen 14 il ve 20 milyon kişiye hizmet verecek olan çağrı merkezinin açılışını yaptı.

‘Türkiye enerjide doğru yolda ilerliyor ve büyüyor’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, EnerjiSA tarafından Adana'da faaliyete geçen 14 il ve 20 milyon kişiye hizmet verecek olan çağrı merkezinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Albayrak, "Çin'den sonra yüzde 4.5'le enerjide en hızlı büyüyen ikinci ülkeyiz. Türkiye enerjide doğru yolda, reel olarak büyüyor ve büyümeye de devam edecek. Bu alanda çok önemli adımlar atacağız" dedi.


Büyümenin en temel dinamiğinin enerji olduğunu anlatan Bakan Albayrak, "Reel büyümenin yanında halkın sorunlarına çözüm bulma stratejisinin bir ayağı olarak bir planlama hazırladık. Çünkü elektrik dağıtımı, sistem ve altyapı noktasında çözüm bekleyen büyük sıkıntılar var" diye konuştu.


21 dağıtım bölgesinin temsilcileriyle çözüm kriterleri belirlediklerini kaydeden Bakan Albayrak, "Avrupa Mükemmellik Kalite Ödülü kriterlerinden başlayarak vatandaşa en iyi hizmetin verilmesiyle ilgili süreci başlattık. Denizli'den sonra ikinci çağrı merkezini açıyoruz. Bu anlamda kısa dönemde 6-7 bine yakın istihdam, 25-30 bin kişiye ulaşacak, iş-aş ekosistemi oluşturacak sistemi yılsonuna kadar devam ettireceğiz. EnerjiSA kurumsallaşma açısından diğer firmalara rol model oluyor. Mükemmellik ödülünü almamız lazım. Artık bu ödül Adana'ya yakışır" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!