ABD’de ikinci Snowden vakası

ABD Adalet Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA), sözleşmeli çalışanı Harold Thomas Martin'in devlete ait çok gizli bilgileri çaldığı gerekçesiyle tutuklandığını

ABD’de ikinci Snowden vakası

 

ABD Adalet Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA), sözleşmeli çalışanı Harold Thomas Martin'in devlete ait çok gizli bilgileri çaldığı gerekçesiyle tutuklandığını açıkladı. New York Times gazetesinin ortaya çıkardığı habere göre, Martin'in (51), "kamu malını çalmak" ve "çok gizli belgeleri izinsiz almak" suçlarından 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

Gazete; Rusya, Çin, Kuzey Kore ve İran gibi ülkelerin bilgisayar sistemlerine korsan giriş için geliştirilen kodların da çalınmasından şüphelenildiğini yazdı. ABD Adalet Bakanlığı haberin yayınlanmasının ardından, Martin'in aldığı tespit edilen belgelerden altısının "çok gizli, yani izinsiz ifşası ABD ulusal güvenliğine çok büyük tehlike oluşturabilecek nitelikte" olduğunu ve 2014 yılına ait olduklarını açıkladı.

 

WİKİLEAKS ALAY KONUSU OLDU

 


ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın eski üst düzey askeri yardımcısı Tümgeneral Ron Lewis'in, bakanlığın verdiği kredi kartını, Seul ve Roma'da gece kulüplerinde kullandığı, yurtdışında aşırı alkol tükettiği ve kadınlarla "uygunsuz ilişkilere" girdiği tespit edildi. AP haber ajansı, Lewis'in iddiaları reddettiğini bildirdi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!