48. günde 10 hedef vuruldu, 7 IŞİD'li öldürüldü!

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 48. gününde, 82 IŞİD hedefine 602 atış yapıldı. 10 hedef vurulurken, 7 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi.

48. günde 10 hedef vuruldu, 7 IŞİD'li öldürüldü!

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyeleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından IŞİD'e yönelik ortak yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 48. günününe girildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 1.5 ayı aşkın süreden bu yana devam ettiği bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin atış desteğinde bulunduğu ÖSO askerleri, Rai'nin batısında yer alan Muraygil, Rail, Şuvayrin, Feyruzyah, ve Tel Hişn'ide büyük ölçüde kontrolü sağladı.

 ÖSO'ya mensup 3 askerinin yaşamını yitirdiği, 14'ünün de yaralandığı bölgedeki çatışmada 11 terörist etkisiz hale getirildi, terör örgütü IŞİD'in 106 hedefi karadan ve havadan imha edildi.

3 MUHALİF ŞEHİT, 14 MUHALİF YARALI

 Genelkurmay Başkanlığı'ndan harekata ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle denildi: 

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubunca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai batısında yer alan 5 meskun mahalde; Muraygil, Rail, Şuvayrin, Feyruzyah, ve Tel Hişn'de büyük ölçüde kontrol sağlanmış, yer yer düşük yoğunluklu çatışma ve mayın/el yapımı patlayıcı temizliği devam etmektedir. 

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 3 muhalif şehit olmuş, 14 muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda zayiat ve hasar meydana gelmemiştir. 

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 124 meskun mahalde yaklaşık 1050 kilometrekarelik alanda kontrol sağlanmıştır. 

Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 84 terör örgütü DEAŞ hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından 412 adet Fırtına, 103 çok namlulu roketatar, 87 tank atışı yapılarak, ÖSO’nun ileri harekatı desteklenmiş, belirlenen silah mevzii, korugan ve dinamik hedefler tam isabetle etkisiz hale getirilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Tughali, Muraygil, Rail, Baragidah, Şuvayrin, Şeyh Rih, El Bil, Yahmul, Cariz ve Kafrah’ta bulunan 10 hedefe 12 bomba atılmış, görüntüsü tespit edilen 7 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş ve DEAŞ terör örgütü unsurlarınca savunma mevzii haline getirilen 10 bina imha edilmiştir. 

Koalisyon güçleri tarafından, Yahmul ve Cariz’de tespit edilen DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik icra edilen 6 hava harekatı neticesinde, 4 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 1 havan ve DEAŞ terör örgütü unsurlarınca kullanılan 1 bina imha edilmiştir.

DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde temizlik ve imha timlerimiz tarafından, çoğu tuzaklanmış 28 mayın ve 1023 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir. Suriye sınır hattında Bayraktar ve Gözcü ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemeden  tahliye kararı
Mahkemeden tahliye kararı
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli