TSK açıkladı! Kırsalda kontrol sağlandı

TSK, Doğu ve Güneydoğu'da teröristlere karşı süren operasyonlar sonucunda kırsalda kontrol sağlandığını açıkladı.

TSK açıkladı! Kırsalda kontrol sağlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) geçtiğimiz yıl Temmuz ayından bu yana bölücü terör örgütü PKK'ya karşı süren operasyonlar ile ilgili açıklama yaptı. 

537 TERÖRİST ELE GEÇİRİLMİŞTİR

Açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Bölücü terör örgütünün eylem gerçekleştirme imkanları sınırlandırılmış, kış hazırlıkları büyük ölçüde engellenmiştir. 29 Ağustos'tan bu yana operasyonlarda toplam 537 terörist ele geçirilmiştir. Operasyonlar en son terörist etkisiz hale getirilnceye kadar büyük bir kararlılıkla devam ettirilecektir. Operasyonlar sonucunda kırsalda kontrol sağlanmaktadır."

29 AĞUSTOS'TAN BU YANA 88 ASKER ŞEHİT

TSK, 29 Ağustos 2016’dan bugüne kadar tüm yurtta icra edilen operasyonlar sonucunda 417’si ölü, 61’i yaralı, 41’i teslim olarak, 18’i yakalanarak toplam 537 teröristin ele geçirildiğini açıkladı. Aynı dönemde icra edilen operasyonlarda 88 askerin şehit olduğu, 152 askerin ise yaralandığı bildirildi. 

KIRSALDA KONTROL SAĞLANMAKTADIR

Açıklama şöyle devam etti:

"Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliği için anayasa ve yasalar çerçevesinde kendisine verilen görevler doğrultusunda yurt içinde ve sınır ötesinde teröristle mücadele eden TSK; gece gündüz demeden, hiç bir zorluğa aldırmadan, her türlü fedakârlık ve kahramanlığı göstererek, Jandarma, polis ve korucularımızla omuz omuza sürdürülen operasyonlar sonucunda; kırsalda kontrol sağlanmaktadır. Böylece bölücü terör örgütünün eylem gerçekleştirme imkânı sınırlamış ve kış hazırlıkları büyük ölçüde engellenmiştir.

İNTİHAR TÜRÜ SALDIRILARA BAŞVURUYORLAR

Bu durum karşısında; bölücü terör örgütü, el yapımı patlayıcılar ve intihar türü saldırılara başvurarak sivil vatandaşlarımızı da hedef alan eylemlerle varlığını ispat etme gayreti içerisine girmiştir. Buna karşın TSK güvenlik güçleri mensupları masum halkımıza en ufak bir zarar dahi vermemek için her türlü tedbiri almaktadır. Operasyonlar bu anlayışla planlanmakta ve icra edilmektedir."

AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM ETTİRİLECEK

Operasyonlar, bundan sonra da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirileceği vurgulanarak," 09 Ekim 2016 tarihinde saat 09.45 sularında, Şemdinli/Tekeli Durak Hd. Bl. K.lığı sorumluluk sahasında bulunan Jandarma Yol Kontrol Noktasına bölücü terör örgütü mensuplarınca patlayıcı madde yüklü araç ile yapılan saldırı sonucunda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!