MHP'nin Grup Başkanvekili Erhan Usta oldu

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta partisinin yeni Grup Başkanvekili oldu.

MHP'nin Grup Başkanvekili Erhan Usta oldu

Yeni yasama yılının başladığı hafta ilk grup toplantısında belli olması beklenen MHP Grup Başkanvekili, bugün belli oldu. Ancak haftalar öncesinde Grup Başkanvekilliği için öne çıkan isimlerin yanı sıra MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın seçilmesi sürpriz oldu.

ERHAN USTA KİMDİR?

17 Temmuz 1966'da Havza'da doğdu. Baba adı Halit, anne adı Hatice'dir.

Ekonomist ve Planlama Uzmanı; İlk ve orta öğrenimini memleketi Havza'da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında doktora çalışması devam etmektedir.

Devlet Planlama Teşkilatı (Kalkınma Bakanlığı)'nda Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri; görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. Son 10 yılda, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makro ekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Grup Başkanvekili Seçildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!