Mehmet Cengiz’in oğluna beraat

Türkiye Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in serbest kalmasını konuşurken benzer bir karar da Üsküdar'da yaşanan ve Musa Akan’ın ölümüyle sonuçlanan Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in oğlu Ahmet Cengiz (32) için geldi.

Mehmet Cengiz’in oğluna beraat

Üsküdar Kısıklı'da Musa Akan'ın ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili 15 yıla kadar hapsi istenen Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'in oğlu Ahmet Cengiz'in (32) yargılandığı dava karara bağlandı.

Hürriyet’ten Aziz Özen’in haberine göre, Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, 1 Temmuz 2015'te meydana gelen kazada motokurye Ayhan Mutlu'nun dikkatsizlik sonucu yolcu indirip bindiren minibüse çarptığı, Cengiz'in de onu çok yakından takip ettiği ve hızını da ayarlamadığı için devrilen motosikletten düşen sürücü Ayhan Mutlu ve motorsikletin arkasında oturan Musa Akan'a çarptığı için kusurlu olduğu belirtildi. Cengiz için 2 – 15 yıl, motorsiklet sürücüsü Ayhan Mutlu için 2 – 6 yıl hapis cezası istendi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Savcılık, Ahmet Cengiz'i cipi ile motokuryeyi fazla yakından ve hızlı gitmekle suçlasa da, mahkeme ölümlü kazada kusuru olmadığı gerekçesiyle ünlü işadamının oğlu için beraat verdi. Mahkeme Heyeti, sanık Cengiz'in kazada kusuru bulunmadığından beraatine karar verdi. Arkasında taşıdığı yolcu Musa Akan’ın ölümüne neden olan motorsiklet sürücüsü Mutlu'yu 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme bu cezayı da, 15 bin 200 lira para cezasına çevirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor