Darbe girişiminde sorgulanması gereken konuların olduğuna işaret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Sen Türkiye'yi darbe sürecine nasıl getirdin? O makamlara bu adamları nasıl yerleştirdin? O sınav sorularını nasıl çaldırdın?'' diye sordu. Kılıçdaroğlu, hayatının FETÖ ile mücadeleyle geçtiğini de söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Bursa'daki hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

"HAYATIM FETÖ İLE MÜCADELEYLE GEÇTİ"
Kılıçdaroğlu, mağdurlara sahip çıktığı için kendisine FETÖ’cü suçlaması yapıldığını kaydederek, "Bana FETÖ’cü diyorlar. Benim bütün hayatım FETÖ örgütü ile mücadeleyle geçti. Ama benim hayatım insan hakları, demokrasi mücadelesi ile geçti. Yenikapı’da da 12 madde halinde saydım. Siyasete, kışlaya, camiye siyaseti sokmayın dedim. Bunlar üzerinde siyaset yapılmaz. Kimse anne babasını seçme özelliğine sahip değil. Hepimiz anne ve babamızla gurur duyuyoruz. İnanç üzerinden siyaset yapılmaz. Biz inancımızı anne, babamız ve çevremizden alırız" dedi.

OHAL ELEŞTİRİSİ
Olağanüstü hal ilanını doğru bulmadıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Zaten 4 parti de darbeye karşı. Mücadele edecekseniz getirin kanunu destek verelim hep birlikte mücadele edelim. Şimdi 'Her şeyi biz yapacağız' diyorlar. Parlamentonun devre dışı bırakıldığı bir yerde demokrasiden söz edilemez" görüşünü dile getirdi.

 

FETÖ'NÜN KANALINDA 'ERDOĞAN KAÇACAK' DEMİŞTİ
Kılıçdaroğlu, 17 Aralık'tan sonra devlete savaş açan FETÖ'yle iktidara karşı ortak muhalefet oluşturmak için Samanyolu TV gibi kanallarda boy gösteriyor ve Erdoğan'ın kaçmak zorunda kalacağını iddia ediyordu.

FETÖ'YLE İŞBİRLİĞİ YAPTIĞI DÖNEM
Erdoğan'ın kaçacağı iddiasının dayanağı bilinmiyor ancak Kılıçdaroğlu'nun hayatının en azından bir döneminde FETÖ'yle işbirliğine girdiği açık bir şekilde ortaya çıkıyor. O da kuşkusuz 17 Aralık ve sonrası dönem..

 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...