Beklenmeyen Yerden Geldi! Can ve Mal Kaybı...

Son Dakika Haber Portalı

Beklenmeyen Yerden Geldi! Can ve Mal Kaybı...

Son dakika! İstanbul'da deprem hissedildi! Karadeniz ve Marmara'da deprem paniği yaşandı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) göre, Karadeniz açıklarında bu sabah saat 11.18'de 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'ne göre ise deprem 5,0 büyüklüğünde. Depremin merkez üssünün Kocaeli'nin Kandıra ilçesinin açıkları olduğu bildirildi. Depremin 25,53 kilometre derinlikte olduğu açıklandı.

KANDIRA'DA PANİK YAŞANDI

Deprem, özellikle Kandıra ilçesinde paniğe yol açtı. Yüksek katlı binalarda oturan vatandaşlar, depremin ardından evlerini terk etti.

VALİ YARDIMCISI: CAN VE MAL KAYBI YOK

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı olmadığını ifade etti. 

"İlk aldığımız bilgiye göre şu dakika itibarıyla herhangi bir can ve mal kaybı yok." diyen Balaban, hatta Kandıra'daki vatandaşların hissetmediklerini söylediklerini bildirdi.

İSTANBUL'DA DA HİSSEDİLDİ

Sarsıntı, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'ndeki birçok kentte de hissedildi.

TÜYSÜZ: BEKLENMEYEN BİR YERDE OLDU

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz, deprmeni değerlendirdi. Depremin beklenmeyen bir yerde olduğunu dile getiren Tüysüz, "Daha büyük bir deprem beklemiyoruz" diye konuştu.

YERİN ALTI GECE BOYUNCA HOMURDADI

Öte yandan Manisa'da gece boyunca büyüklüğü 2.0 ile 4.2 arasında olan 18 deprem meydana geldi. Sabah saatlerinde de Girit açıklarında bir deprem oldu.

- "Herhangi bir hasar boyutu yok"
AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul da depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade ederek, "Kıyı emniyetinden ve gerekli yerlerden ilk bilgileri aldık. 102 kilometre açıkta yani Karadeniz'de, 25 kilometre derinlikte 4,8 büyüklüğünde bir deprem ama sadece bir sallantı hissi olmuş Kefken'de, herhangi bir hasar boyutu yok hadisenin. Yine de arkadaşlarımız kontrol amaçlı gidiyorlar. Aldığımız bilgiler bu yönde." ifadesini kullandı.

İşte Twitter'dan atılan deprem tweetleri:

 

GİRİT AÇIKLARINDA DA DEPREM MEYDANA GELDİ

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; bugün saat 08.32'de, Akdeniz'de, Girit Adası açıklarında, yerin 15 kilometre derinliğinde, 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Muğla'nın Datça İlçesine 360 kilometrede uzaklıkta meydana gelen deprem Türkiye'de hissedilmedi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.4 olarak ölçtü.

MANİSA PEŞ PEŞE 3 KEZ SALLANDI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde sabah saatlerinde 15 dakika içinde üç deprem meydana geldi. İlk deprem saat 05:49'da oldu. 4,1 büyüklüğündeki deprem yerin 8 kilometre derinliğinde kaydedildi. Bu depremden iki dakika sonra 4,2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığının verilerine göre saat 06:02'deki depremin büyüklüğü de 3,5 olarak belirlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu