3. Köprü sonrası otobüsçüleri korkutan gelişme

3.Köprü'nün açılması ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişleri yasaklanan şehirler arası otobüs şoförlerini korsan minibüs paniği sardı.

3. Köprü sonrası otobüsçüleri korkutan gelişme

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişleri yasaklanarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanmak zorunda kalan şehirlerarası taşımacılık yapan firmaların şoförleri isyan etmeye başladı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün geçiş ücretlerinin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne göre daha fazla olduğunu belirten şoförler korsan taşımacılığın bu zorunluluk nedeniyle artmasından endişe ediyor.

MADDİ SIKINTI ÇEKİYORLAR

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 26 Ağustos tarihinde faaliyete geçtikten sonra ağır vasıta araçlarının ve şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmalarının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişi yasaklandı. Hal böyle olunca da şehirlerarası taşımacılık yapan firma şoförleri hem mesafe hem de geçiş ücretlerinin fazlalığı nedeniyle maliyet sıkıntısına düştü.

YOLCU ŞİKAYETÇİ!

Yasak nedeniyle köprü geçiş ücreti ve mesafesi daha az olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanamayan Şehirler arası otobüs şoförleri hem maddi hem de zaman açısından zarara girmeye başladı.

3. Köprüyü kullanma zorunluluğu nedeniyle hem maddi hem de zaman yönünden büyük sıkıntıya giren şoförler, yolcuların da bu durumdan şikayetçi olduğunu belirtti. Köprü zorunluluğu öncesi daha kısa mesafede yolculuk yapan yolcular bu zorunlulukla birlikte nerdeyse iki kat mesafe yol kat ediyor. Mesafenin yanı sıra ayrıca ıkı kat daha fazla bilet parası ödemek zorunda kalıyor.

KORSAN MİNİBÜSE YÖNELDİLER

Firmalara getirilen bu yasaktan sonra özellikle şehirler arası kısa mesafeli yolculuklarda mağdur olan vatandaş ise çareyi korsan minibüslerde buldu.  İstanbul’a yakın mesafede olan Bursa, İzmit, Yalova ve Sakarya’dan yolcu taşımacılığı yapan korsan minibüsler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 4.75 TL, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 9.90 TL geçiş ücreti ile geçiyor.

Kaynak : Sadece Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor