Ayıptır ilkelliktir

Beşiktaş'ın yasağı faşizmdir, aynı zamanda sansürdür,aynı zamanda despotluktur. Fotomaçbir maçın önüne geçmiş hatalı hakemkararlarını bir resimde

Ayıptır ilkelliktir


Beşiktaş'ın yasağıfaşizmdir, aynı zamanda sansürdür,aynı zamanda despotluktur. Fotomaçbir maçın önüne geçmiş hatalı hakemkararlarını bir resimde özetlemiş. Resmebaktığımızda Beşiktaş'a maçı kazandıranunsurun Mete Kalkavan olduğuanlaşılıyor. Gerçekten de böyle.Beşiktaş, Trabzonspor'u Mete Kalkavansayesinde yenmiştir. Beşiktaş idareininFotomaç ve muhabirlerine yasakgetirmesi modern dünyada kabul edilemez,yanlış ve tehlikeli bir uygulamadır..

FikretOrman'ın bu kararı neyi değiştirecek?Kendisi hakemleri eleştirirken normal,medya bunu kendi üslubunda yaparkenanormal... Fotomaç'taki arkadaşlarımınyaptığı kolaj çalışması maçınhikayesini yansıtıyor. Çok başarılı birgrafik... Bu eleştiriye, diye tavır koymanın, karşılığısuçluluk duygusudur. Psikologlarda böyle der. . Yani Nazifoğlu "diyor, bu durumdaFikret Orman da hakemleri mi korumaaltına alıyor?

Yanlış birkarardır. Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanda bir yanlış yapmıştır. Manşeti ya dabir haberi eleştirebilirsiniz.. Yorumyapıp bir açıklama da yapabilirsiniz..Ama yasak getirip, "demek bir yaptırımdır, ayıptır..Beşiktaş örnek bir kulüptür.. .

Büyükbir ayıp… Beşiktaş patronaji tarafındanyapılan böylesi çağ dışı ve hakkaniyetduygusundan yoksun bir kararı kınamakgerektiği düşüncesindeyim.

Bu tip yasaklarınbir çözüm üretebileceğini, yararlı olabileceğinidüşünmüyorum.

Seçimdönemlerinde gazetelerin spor servislerinebaklavayla gelen ve yüzlerindengülümseme eksik olmayan başkan veyöneticilerden aynı "" sezonboyunca da görmek istiyor Türk medyası.Bu yasaklarasuskun kalan bir derneğin hakkı da yoktur,hükmü de bu meslekte…

Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe gibi asırlıkkulüpleri yönetenlerin medyayayönelik, kararını çağdışı buluyorum. İşlerine geldiğinde,"" diyeceksin.Eleştirildiğinde ise, tavrınabürüneceksin. Avrupalı dev kulüplermedya ile sorunlarını iletişimleçözüyor. Bizim büyükler ise ceza ile sindirmeyeçalışıyor. Değişen Türkiye'debu davranış ilkelliktir.

DİĞER GÖRÜŞLER 'HEDEF GÖSTERİLDİK'

(FOTOMAÇ Genel Yayın Yönetmeni)
Fikret Orman, Fotomaç'a tesislere girme yasağı getirerek, bizi üstü kapalı tehdit etmiş oldu. Beşiktaş taraftarı ile Fotomaç'ı karşı karşıya getirmeye çalıştı. Biz ne tehditler gördük! Yaptığımız işin hesabını önce patronumuza sonra da Allah'a veririz. Yaptığım iş nedeniyle beni eleştirebilirsiniz. Beni eleştiren de bin yıl yaşasın. Derbiden çıkan sonuç yani maçın ana fikri hakem Mete Kalkavan'dı. Biz de bunu manşet yaptık. Bunun için gazeteye yasak getirmek; ilkelliktir, orta çağ karanlığıdır. Nerde kaldı Beşiktaşlılık duruşu!

(Karabükspor Kulübü Başkanı)
Spor basınımızın en büyük markası ile Türk futbolunun temel taşlarından Beşiktaş camiasının haber üzerinden, spor yazarı yorumları üzerinden böyle bir tavırla karşı karşıya olmasından Kardemir Karabükspor Kulübü olarak üzüntü duyuyoruz. En kısa sürede Beşiktaş Kulübü'nün herkesçe olumsuz bulunan tavrından geri adım atıp Fotomaç Gazetesi ve binlerce okurunu gerçek haberlerden mahrum etmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

(A SPOR Kanalı Spor Müdürü)
İki gündür, Beşiktaş'ın sitesinden Ülkenin en güzide kurumlarından biri olan Beşiktaş'ı aşağılamak kimsenin haddi değildir. Fotomaç'ın manşetindeki fotoğraf ve kurguda Beşiktaş'a dair bir aşağılama olduğu iddiası maksadını aşmıştır. Tarihe baktığımızda da görüyoruz ki (Barış Memiş hadisesi) gerçek Beşiktaşlı duruşu, hakem kendi lehine dahi hata yapsa tepki göstermek olarak sergilenmiştir. Süreçte, muhatap olduğumuz tüm sıkıntılar karşısında bize moral veren gerçek Beşiktaşlılar'a teşekkürü borç biliyorum. Kamu çıkarı için yayın yapan medyayı kapamak kimsenin haddi değildir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemeden  tahliye kararı
Mahkemeden tahliye kararı
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli