Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNR EXPO Fuar Merkezi'nde düzenlenen MÜSİAD EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD EXPO 20. Uluslarası İş Formu'nda yaptığı konuşmasında AB'nin terör örgütlerine yöenlik tutumlarına ve HDP'lilerin tutuklanmasına karşı ifade ettikleri söylemlere karşı çıkarak "Utanmadan sıkılmadan ne diyorlar Türkiye'nin AB üyeliği gözden geçirilmeli. Geç kaldınız, hemen gözden geçirin. Ama gözden geçirdiğinizde nihai kararınız verin. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

MÜSİAD'ın faaliyetlerini yakından ve takdirle takip ediyorum.

MÜSİAD yurt içinde ve yurt dışında ülkemize katkı vermenin çabası içindir. MÜSİAD yönetimini ülkelerine ve milletlerine sahip çıktıkları, helal kazanmanın peşinde oldukları için tebrik ediyorum.

Gerek İş Forumu oturumları, gerek fuarda katkı sağlayacakları tebrik ediyorum. Yurtdışından gelen misafirlerimize Türkiye'ye güvendikleri için teşekkür ediyorum.

Türkiye geçtiğimiz 14 yılda özellikle ekonomi alanında tarihi bir başarı ortaya koydu.

Bu yıl Türkiye 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yanı sıra çeşitli terör örgütlerinin bir çok eylemine maruz kaldı.

Tüm bunlara rağmen Türkiye dev projeleri ardı ardına açtı ve yenilerinin çalışmalarına başladı. 

Bitmedi dev projler devam ediyor. Ve Kanal İstanbul dünyada güzel bir proje olacak. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyüğü olacak. 

Enerji projeleri ülkemizin çok iddialı olduğu bir başka alan. Mersin Akkuyu nükleer santralini 2023'te hizmete açmayı planlıyoruz.

YENİ HEDEF AFRİKA

Bu yıl Afrika'ya ağırlık vereceğiz. Afrika'daki bütün ülkelere büyükelçiliklerimizi açacağız. MÜSİAD'ın bu etkinliğinde de Afrika ve Asya'ya özel önem verildiğini görüyorum. Burada kışken, ben Afrika ülkelerini dolaşacağım, yoğunlaşıyorum.

Malum yapıyı oradan da kaldırmak için MÜSİAD Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte adım atmalıdır.

BU İKİYÜZLÜLÜK, SİZİ DE VURACAK

Bu ülkenin içinde yaşayan PKK'nın parlamentodaki uzantılarına yönelik yargının attığı bir adım var. Burada dokunulmazlık kalktı mı, kalktı. Yargı üzerine düşen görevi yapıyor. Bunların bir kısmı kaçıp Batı'ya , Avrupa'ya gitti.

Buradan kaçan teröristlere kim kapılarını açıyor, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları... Acaba Türkiye oradan kaçan teröristlere kapısını açsa bunların duruşu nasıl olur merak ediyorum. Buradan uyarım bu sizi bumerang gibi vuracak, hem de çok kötü vuracak.

Hem PKK'yı terör listesine koyacaksın, hem teröristlere kapını açacaksın. Bu ikiyüzlülüktür.

AB'YE REST: HEMEN GEÇİRİN

Utanmadan sıkılmadan ne diyorlar Türkiye'nin AB üyeliği gözden geçirilmeli. Geç kaldınız, hemen gözden geçirin. Ama gözden geçirdiğinizde nihai kararınız verin. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. Biz yüzlerce, binlerce şehit verdik, bunu görmezden gelemeyiz.

BİZİM ARKAMIZDA HALK VAR

Dokunulmazlığın kaldırılmış. Tabii ki yargı seni sorgulayacak. Sen aynen normal bir vatandaş gibisin bunun hesabını vereceksin, vermezsen bedelini ödeyeceksin.

Siyasi parti liderleri bile gidiyor aynen ifadesini veriyor. Siz meydan okudunuz bizim arkamızda PKK, YPG, PYD var dediniz, gelsin onlar sizi kurtarsın.

Bizim arkamızda terör örgütleri yok bizim arkamızda halk var Hakk var, farkımız bu. 

TERÖRİST YARDAKÇILARI AVRUPA'DA SARAYLARDA SÜKLÜM PÜKLÜM

Kendi ülkesinde sağa sola hırlayan terörist yardakçılar da Avrupa'daki saraylarda süklüm püklüm ağırlanmaktan memnuniyet duyuyorlar herhalde.  Dikkat edin bizi eleştiren çevreler Türkiye'de PKK'lı teröristler tarafından 800'e yakın güvenlik görevlimizi sivil vatandaşımızı hiç görmezler.

TRUMP'IN KAZANMASINA İLK YORUM

Malum Amerika bir seçim geçirdi. Amerika’da demokratlar iki dönemden sonra tekrar cumhuriyetçilere iktidarı devretti. Amerikan halkı böyle bir tercihi gerçekleştirdi. Bu tercihle birlikte, Amerika’da yeni bir dönem başlıyor. Temenni ederim ki, Amerikan halkının bu tercihi dünyaya gerek demokrasi, gerekse bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ve ben şahsım milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor