Yanıtı Aranan Soruya İlk İşaret Geldi

Son dakika güncel haber portalı

Yanıtı Aranan Soruya İlk İşaret Geldi

Bütün dünyanın merakla beklediği ABD seçimlerinin sonuçları belli oldu. Ünlü işadamı Donald Trump sandıktan başkan çıktı. Peki Trump, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade eder mi? Bu soruyu, Facebook canlı yayını #OnlarBunuKonuşuyor'da Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış yanıtladı.

 

ABD’de federal polisin (FBI) Gülen’in kontrolündeki okullara farklı eyaletlerde baskınlar düzenlediğini, ancak bu baskınlarla ilgili henüz kamuoyuna açıklama yapılmadığını belirten Tanış, “Çünkü bu baskınların davaya dönüşmesi gerekiyor. Dava kararını ise ABD Adalet Bakanlığı veriyor” dedi.

Trump’ın başkan olmasıyla Adalet Bakanı’nın da değişeceğini belirten Tanış, “Soruşturmanın devam ettiğini teyit ettim. Trump’ın seçilmesi politik etkiyi Gülencilerin aleyhine döndürecektir. Hukuki süreç değişmez, kararı yine bağımsız mahkemeler verir, Trump’ın bunu değiştirmeye gücü yetmez ama bu soruşturmada, bu FBI dosyasının mahkemeye intikalinin hangi sürede olacağı konusunda Trump Yönetimi’nin bir iradesi olacaktır, söz hakkı olacaktır ve bu Gülencilerin aleyhine olacaktır" ifadesini kullandı.

"Trump kampanyasının Gülen’e bakışı tamamen farklı" diyen Tanış, Trump'ın ekibinden üst düzey bir ismin de FETÖ okullarını eleştirdiğini belirtti.

Kaynak: Hürriyet / Tolga Tanış

donald trump fethullah gülen abd başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!