Marketten Aldığı Ekmeği Bölünce Gözlerine İnanamadı

Yer İstanbul : İşletme Sahibinden Küstah Savunma

Marketten Aldığı Ekmeği Bölünce Gözlerine İnanamadı

Şikayetçiyim" dedi. Fırın sahibi üzerine 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Esenler'de yaşayan Mahsum Adin, kızını 10 ekmek alması için markete gönderdi. Adin, kestiği ekmeklerden birinde fare kafasını gördü.

Adin, markete ekmeği veren fırının yetkilileri üzerine suç duyurusunda bulundu. Adin, ekmeği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını'nın laboratuvarına göndererek tahlil yaptırdı. Gelen muayene ve analiz raporunda "Pişmiş ekmek içinde hamura yapışık şekilde fare başı tespit edilmiştir" denildi.

FARENİN DİĞER YARISI NEREDE Polis merkezinde ifadesi alınan Halil O., bahsi geçen zincir markete 15 yıldır ekmek verdiğini, bu süre zarfında kesinlikle böyle bir şey yaşanmadığını söyledi. Halil O., 15-20 günde bir denetleniyoruz.

Esenler'in sayılı firmalarından biriyiz. Ekmeği verdiğimiz market ise bilinen firma. Eğer standartlara ve temizliğe önem vermesek 15 yıldır bizden ekmek almazdı. İmal ettiğimiz ekmekte fare başı çıkması imkansızdır. Farenin başı ekmekte çıkmışsa diğer yeri nerededir.

Üzerimize suç ve iftira atan vatandaş bunu açıklasın. Bu olay tamamen bize kurulmuş bir komplodur. Ekmeği başka yerden almadığı ne malum? Bu olay işletmemize karşı bir karalama kampanyasından başka bir şey değildir." ifadesini verdi.

FIRIN SAHİBİNE 1 YIL HAPİS İSTENDİ Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü soruşturma fırın sahibi Halil O. karşı, dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilecek şeylere zehir katma veya bozma suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

Bakırköy 21'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya müşteki Mahsum Adin katıldı. Adin, "Ekmeğin içinden fare yavrusu çıktı. Ben ekmeği analize götürünceye kadar sadece başı kalmıştı.

Gerçekleşen maddi bir zararım yoktur. Şikayetçiyim." dedi. Hakim, sanık karşı zorla getirilme kararı vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak : SABAH

Mahsum Adin Esenler Ekmek Fırını Fare Çıktı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor