FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşine dudak uçuklatan maaş

FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşinin Kaynak Holding'te aylık 76 bin lira maaşla çalıştığı üstüne de yılda 2 kere 2 maaş ikramiye aldığı ortaya çıktı.

FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşine dudak uçuklatan maaş

15 Temmuz'da kanlı darbe girişimin emrini veren Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Amerika'da bulunduğu dönemde dahi Türkiye'de Kaynak Holding bünyesindeki bir şirkette genel koordinatör olarak çalışıyor gibi gösterildiği ortaya çıktı.

Kaynak Holding'e atanan kayyum heyetinin başında bulunan İmran Okumuş'un tespitlerine göre; Fetullah Gülen 1 Haziran 1994'te Nil Basım Yayın şirketinde genel koordinatör olarak işe başladı. Ayrıca Gülen'in kardeşleri de bu şirkette çalıştı. Ve dudak uçuklatan maaşlar ödendiği ortaya çıktı.

ABD'DE YAŞADIĞI HALDE TÜRKİYE'DE ÇALIŞIYOR GÖSTERDİLER

FETÖ elebaşı Gülen 1999'da ABD'ye gitse de, 9 Ekim 2002'ye kadar bu şirkette genel koordinatörlük görevini sürdürmüş olarak görünüyor. Gülen 18 Ekim 2002'de ise bu kez Çağlayan A.Ş.'de göreve başladı. Kayıtlara göre burada ise 1 Ocak 2003'e kadar görev yaptı.

GÜLEN'İN KARDEŞLERİNE DUDAK UÇUKLATAN MAAŞ

Fetullah Gülen'in iki kardeşi ve birçok akrabasına da Kaynak Holding'e bağlı şirketlerden çok yüklü maaşlar ödendiği tespit edildi. Buna göre Gülen'in kardeşleri Kudbettin ve Mesih Gülen Kaynak Holding bünyesindeki şirketlerde danışman olarak çalışmışlar. Mesih Gülen 1985-2015 arasında Çağlayan Matbaa'da çalışırken aylık 76 bin lira gibi uçuk bir aylık almış. Mesih Gülen'in günlüğü bile asgari ücretin üstünde yani 1600 liraya tekabül ediyor.

Kudbettin Gülen ise 1987- 2015 arası, Çağlayan Matbaası'nda danışmanlık yapmış. Aylık ücreti ise 7500 liraymış. İki kardeşe yılda 2 kere 2'şer maaş ikramiye verildiği de tespit edildi.

KAYNAK HOLDİNG AİLE ŞİRKETİ OLMUŞ

Gülen'in birinci dereceden akrabası Abdülkadir Korucuk, 2011-2016 arasında Kaynak Holding eğitim ve gelişim uzmanı olarak çalıştığı ve 6 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.

Işık Yayıncılık'ta 2013-2016 arasında editör olarak çalışan Asiye Gülen'in aylık ücreti 3400 liraymış.

Sürat Basım Yayın'da animasyon uzmanı olarak 2012-2013 arasında çalışan Ebüseleme Gülen ise aylık 4600 lira ücret almış. Gülen'in diğer akrabaları, Mehmet Selman Gülen'in Çağlayan Basım'da Cüneyt Gülen'in ise NT Kırtasiye'de müşteri asistanı olarak çalıştığı belirlendi.

FETÖ liderinin diğer akrabaları; Zübeyir Gülen, Sedat Gülen, Vedat Gülen ve Mushap Gülen'in de Çağlayan Basım'da çalıştıkları ortaya çıktı. (Sabah)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!