Fırat Kalkanı operasyonunda bir şehit

Fırat Kalkanı Harekatı 85. gününe girerken çıkan çatışmalarda dün bir muhalifin şehit olduğu, 14 muhalifin yaralandığı açıklandı.

Fırat Kalkanı operasyonunda bir şehit

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatında çıkan çatışmalarda bir muhalif şehit oldu, 14 muhalif yaralandı. Harekat kapsamında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından, ileri harekata devam edilerek Bab kuzeydoğusunda yer alan Kabbasin ve El-Bab batısındaki Al Kufayr meskun mahallerinde kontrol sağlandı.

ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

74 DEAŞ ve bir PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak DEAŞ ve PYD/PKK mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirildi.

207 MAHALLEDE DENETİM SAĞLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 85 gündür sürdürülen 'Fırat Kalkanı Harekatı'nda 207 mahalde denetim ÖSO'ya geçti, 1720 kilometrekarelik alan terör örgütü DEAŞ'tan temizlendi.

Çatışmalarda ÖSO'nun 1 askeri yaşamını yitirdi, 14'ü de yaralandı. Terör örgütleri DEAŞ 74, PKK/PYD'nin ise 1 merkezinin karadan ve havadan ateş altına alınarak imha edildiği harekatta, DEAŞ mensubu 3 terörist sağ olarak yakalandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu