Sınırın sıfır noktasında yaralı teröriste ilk müdahale askerden

Son Dakika Haber Portalı

Sınırın sıfır noktasında yaralı teröriste ilk müdahale askerden

Yaralı teröriste ilk yardım müdahalesini, askerlerle güvenlik korucularının yaptığı ve teröristin hastaneye sevk edildiği belirtildi. Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Derecik Umurlu Kalmış Tepe ve Gedik Tepe bölgesinde bulunan Türk birliklerine, zaman zaman Irak'ın kuzeyinden havan ve diğer silahlarla tacizlerde bulunulması üzerine, dün sınırın sıfır noktasına operasyon düzenlendiği belirtildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve 3'üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı'nın personeliyle güvenlik korucuları tarafından sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, Zeti kuzeybatısı Sare Batin Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sıcak temas sağlandı.

 

TERÖRİST TEDAVİ EDİLMEK ÜZERE HASTANEYE SEVK EDİLDİ Çıkan çatışmada 1 terörist, yanındaki 2 kaleşnikof piyade tüfeği ve 5 el bombasıyla yaralı olarak ele geçirildi. Askerler ve güvenlik korucuları tarafından yaralı teröriste ilk yardım müdahalesi yapılarak, terörist tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildi. TSK'dan yapılan açıklamada ayrıca bugüne kadar Şemdinli'de toplamda 65, Hakkari'de ise 511 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Öte yandan belirtilen aynı tarihte Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nın personeli tarafından, Yüksekova Hisar Dağı bölgesinde, sınıra sıfır noktasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcıların bulunarak, imha edildiği kaydedildi.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!