İşte Irmak Kupal'ın katiline istenen ceza!

Son Dakika Haber Portalı

İşte Irmak Kupal'ın katiline istenen ceza!

Türkiye'yi sallayan Irmak Kupal cinayetinde önemli bir gelişme yaşandı. Minik kızın tecavüz edilip öldürülmesi iddianamesinde, tutuklu sanık Himmet Aktürk hakkında,

"Cinsel amaçlı cebir ve tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, bir suçu  gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, çocuğu beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme ve  çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30  yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası talep edildi. 

Mahkeme iddianameyi kabul ettikten sonra yargılama başlayacak. Sanığın yargılanması, mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından başlayacak.

Alaşehir'de 14 Ekim'de sokakta oynamaya çıkan 4 yaşındaki Irmak Kupal'dan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmış ancak bir sonuç elde edilememişti.

Minik Irmak'ı öldürdüğünü katıldığı televizyon programında itiraf eden zanlı Himmet Aktürk'ün ifadesi doğrultusunda Ilıca Mahallesi Sarıkız mevkisinde küçük kızın cesedi toprağa gömülmüş vaziyette bulunmuştu. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Himmet Aktürk’ün kamera arkasında yaptığı Irmak cinayetini izleyen herkesi kahretmişti. Irmak’ı öldürmekten çok cezaevine gireceği için ağlayan Himmet Kural, “Beni döverler, beni ayrı bir odaya koysunlar’ diyerek itirafı sırasında isteklerde de bulunmuştu. Irmak’ın cesedinin yerini söylemesini isteyen Müge Anlı’ya “Ben polisten korkuyorum.

Bir yere koydum ama hatırlamıyorum. Döverler beni… ” diyerek uzun süre direnmiş ardından da küçük Irmak’ı nereye gömdüğünü anlatmıştı. Himmet Aktürk’ün küçük kızı öldürme sebebini “Kadınlarla birlikte olamıyorum. Parasızlıktan işte… ” diyerek anlatması tüyleri diken diken etmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor