ATO’da kılıçlar çekiliyor

Son Dakika Haber Portalı

ATO’da kılıçlar çekiliyor

FETÖ’ye Ankara Ticaret Odası’nda çifte kıskaç başlıyor. 3 Aralık’ta seçimi kazananın ilk işi örgütü temizlemek olacak. Mustafa Deryal’ın bu hafta adaylığını açıklaması bekleniyor

Kayyum elinde olan Ankara Ticaret Odası'nın 3 Aralık'ta yapacağı başkanlık seçimi yaklaşıyor. Önceki dönemde FETÖ'cüleri eline alarak seçime girdiği iddia edilen eski Başkan Salih Bezci'nin karşısına o dönem de aday olarak çıkan ve FETÖ'yü temizlemeye ant içen işadamı Mustafa Deryal'ın da adaylığını açıklaması bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Beyaz TV'nin Genel Yayın Müdürü Osman Gökçek de ATO başkanlığı için adaylığını açıklayanlardan.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve 11 dümen kurulu üyesinden 9'unun istifasının ardından kayyum atanan Türkiye'nin en büyük ikinci ticaret odası. Seçimler için şu ana kadar sadece iki ismin adı geçiyor.

Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi Üyesi ve Kardelen Boya'nın sahibi Mustafa Deryal'in de bu hafta adaylığını açıklaması bekleniyor.

ATO’DAKİ FETÖ MERCEK ALTINDA
Deryal, FETÖ'nün ilk kumpası olan 17-25 Aralık öncesinde 2013'ün mayıs ayında gerçekleşen seçimlerde o dönem idareine FETÖ'cüleri alarak seçimlere girdiği iddia edilen Salih Bezci'nin karşısına dikilmiş ve 188 meclis üyesinin 73'ünün oyunu alarak, Bezci'ye 35 oy farkla mağlup olmuştu. Deryal, seçimlere FETÖ'cülerin patronaji ele geçirmesini engellemek için aday olmuş ancak seçimleri kaybetmesiyle ATO'da FETÖ için altın çağ başlamıştı.

Bu hafta adaylığını açıklaması beklenen ve meclis üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Deryal, yaptığı açıklamada aday olup olmayacağına ilişkin şunları söyledi:

"Geçen dönemden kalma meclis üyelerimizde bir beklenti söz konusu. Arkadaşlardan gelen yoğun bir talep var. FETÖ konusunda bizim duruşumuz bellidir. 2013 yılında duruşumuzu net bir şekilde ortaya koymuştuk."

ATO başkanlığı için adaylığını açıklayan Osman Gökçek ile birlikte, Deryal'in de adaylığı ve başkan seçilme ihtimalleri iki türlü de FETÖ'yü ATO'da bitirecek. Osman Gökçek adaylığını açıklarken FETÖ ile etkin mücadeleye dikkat çekmişti. Deryal'in de en başından bu yana FETÖ karşıtı bir çizgide olması ATO'da FETÖ'cülerin sonu anlamına geliyor. ATO'da 3 Aralık Cumartesi günü oda el kurulu başkanı ile eksik olan asıl ve yedek üyelerin seçimi gerçekleştirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!