Nazlı Ilıcak: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

Son Dakika Güncel Haber Portalı

Nazlı Ilıcak: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

Fethullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturmada tutuklanan Nazlı Ilıcak Posta gazetesi yazarı ve Odatv davası sanığı Nedim Şener'e cezaevinden not gönderdi. Nota göre; Nazlı Ilıcak Odatv savcısı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu belirtti.

NEDİM ŞENER’İN KÖŞESİNDEN İLGİLİ BÖLÜM ŞÖYLE:

NAZLI ILICAK'TAN MESAJ VAR

Kızı, Aslı Ilıcak aracılığıyla cezaevinden gönderdiği not şöyle; 'Savcı Zekeriya Öz, Odatv iddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın’da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin yer aldığı not defteri dolayısıyla ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM DEDİM

Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.’nin de arkadaşım olduğunu ifade ettim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, ‘Şikayetçi misiniz?’ diye sordu.

Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı söyledim. OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011’de kamuoyu ile paylaşılınca, ‘Şikayetçi’ olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm.

Hemen avukatlarım aracılığıyla (O zamanlar Sabah’ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim. Uzun uğraşlar sonucunda bu ancak 23 Ocak 2012’de gerçekleşebildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!