Telefon dolandırıcılarının son kurbanı! 480 bin TL'si gitti

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı Konya'da yaşayan 90 yaşındaki yaşlı kadın oldu. Dolandırıcılar yaşlı kadının 480 bin lirasını çaldı.

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı! 480 bin TL'si gitti

Dul olan ablası Fahriye Çalışır ile Konya'nın Beyşehir ilçesinde yaşayan ve hiç evlenmeyen Fikriye Çalışır'ı, dün telefonla arayan bir kişi, kendisini komiser olarak tanıtıp, ''Terör örgütü paranıza el koyacak. İki polis arkadaş göndereceğim, paraları onlara verin''dedi.

Yaşlı kadından evin adresini öğrenen kimliği belirlenemeyen 2 kişi, Çalışır'ın evine gitti. Şüphelilerden 1'i kendini komiser olarak tanıtıp, ''Biz İzmir'den geliyoruz. Bankadaki paralarını bize verin. Bizim komiser olduğumuzu da kimseye söylemeyin''dedi. 

450 BİN LİRASINI KENDİ ELE VERDİ

Yürümekte güçlük çeken yaşlı kadını bankaya götüren dolandırıcılar, yaşlı kadının hesabından çektiği 30 bin lirayı aldı. Çalışır'ın, başka bir bankalarda 450 bin lirasının daha olduğu söylemesi üzerine, bu kez dolandırıcılar o parayı istedi.Ancak durumun anlaşılmaması için Çalışır'a, '' O kadar parayı buradaki bankalar vermez. Konya merkeze gidelim, oradan hesabınızdan parayı çekelim'' dedi. 

KAYIPLARA KARIŞTILAR

Bunun üzerine otomobille yaşlı kadını, Konya'ya getirdi. Şüphelilerden biri, yaşlı kadınla bankalara girip ondan, ''İzmir'de ev aldık. Onun için yeğenimle parayı çekiyoruz'' demesini istedi. Yaşlı kadın da, dolandırıcının söylediklerini, bankacıya anlattı. Banka görevlileri, Çalışır'ın yanındaki kişiden nüfus cüzdanını vermesini istedi. O da ''Kimliğim otomobilde kaldı'' dedi.

Ardından Çalışır, farklı bankalardaki 450 bin lirasını daha çekip, yanındaki dolandırıcıya verdi. Bankadan kadınla birlikte çıkan dolandırıcı, yaşlı kadını otomobille yol kenarına getirdi. ''Biz 10 dakikaya kadar'' geliyoruz deyip, kayıplara karıştı.

''EVDE 5 KURUŞ PARAM KALMADI''

Polise dolandırıldığını anlatan Fikriye Çalışır, gazetecilerin sorusu üzerine, ''Ne olacak, olanlar oldu. Vallahi evde 5 kuruş param kalmadı.Buradan parayı çektik. Şurada getirdiler, indirdiler. Adamlar uçtular gittiler. Hala gelecekler. 10 dakikaya kadar geliriz'' dediler, deyip nasıl dolandırıldığını anlattı.

Polis, şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!