İstanbul kışa hazır

İstanbul'daiki gündür etkili olan sağanak yağmur, yüksek yerlerde dün yer yer sulu kara çevirdi. Şehirde bugün karla karışık yağmur etkili olacak. İstanbul

İstanbul kışa hazır

İstanbul'daiki gündür etkili olan sağanak yağmur, yüksek yerlerde dün yer yer sulu kara çevirdi. Şehirde bugün karla karışık yağmur etkili olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve ilçe belediyeleri, kar yağışı ve buzlanmaya karşı önlemlerini aldı.

Tuzlama ve kar küreme araçları hazırlandı. İBB Yol Bakım Müdürlüğü ile AKOM ekipleri, şehirdeki hava şartlarını an be an takip ediyor. Ekipler 24 saat hizmet verecek. Bağcılar ve sınır ilçelerde 9 adet tuzlama aracı görev yapacak. Karla mücadelede kullanılmak amacıyla bin 750 ton tuz stoklandı.

Kış şartları nedeniyle İstanbul trafiği de yoğunlaştı. İBB verilerine göre; trafik yoğunluğu oranı dün sabah saatlerinde yüzde 71'e kadar yükseldi.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, "Küresel ısınmanın etkisiyle, bu yıl geçen yıllara oranla daha fazla kar yağacak" dedi. Uzun ve soğuk geçecek kışın kapıda olduğunu söyleyen ABD'li iklim uzmanı Judah Cohen'in açıklamasını hatırlatan Şen, "Ülkemiz de bu hava döngüsü kaymasından etkilenecek" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor