Promosyon parası Ocak’ta hesapta

Son Dakika Haber Portalı

Promosyon parası Ocak’ta hesapta

11.6 milyon emekliye ödenecek banka promosyonu Başbakan Yıldırım’ın bankacılarla yapacağı buluşmada belli olacak. Buluşmada, bankaların promosyon tekliflerini artırmasına kesin gözüyle bakılıyor

banka promosyonuna kavuşmasına sadece . Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bankalarla bir araya gelerek hazırladığı çalışmayı . Başbakan Yıldırım da ile bir araya gelerek promosyona son noktayı koyacak.

TUTARLAR DEĞİŞTİ

Yıldırım'ın bankacılarla yapacağı görüşmenin tarihi henüz açıklanmadı. Ancak buluşmanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Bu buluşmada Başbakan Yıldırım, . Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , promosyonda 3 yıllık dönem için, maaşı bin liranın altında olanlara , bin-2 bin lira arasında olanlara , 2 bin liranın üstünde olanlara ise rakamının ortaya çıktığını açıklamıştı.

Ancak bankaların daha sonra bu tutarları artırdığı, son teklifin de 'maaşı bin liraya kadar olan emekliler için , maaşı bin-2 bin lira arasında olan emekliler için , aylık maaşı 2 bin liranın üstünde bulunanlar için ise ' şeklinde olduğu ifade ediliyor. Başbakan ile yapılacak buluşmada bankaların bu rakamları da artıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

Promosyonun yıl sonuna kadar karara bağlanıp ödemelerinin Ocak'ta başlaması bekleniyor. Başbakan Yıldırım, daha önce promosyonla ilgili "Çalışma bize geldiğinde devreye girip, kararımızı vererek . Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için gerekli gayreti gösteriyoruz" açıklaması yapmıştı. Bu açıklamalar, promosyon konusundaki umutları artırıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!