Aramıza kimse girmemeli

Boğaziçi Zirvesi’nin 2’nci gününde konuşan Suudi Arabistan Prensi Al Suud, “İki ülke arasındaki ilişkiler aracısız olmalı, aramıza kimse girmemeli” dedi

Aramıza kimse girmemeli

Boğaziçi Zirvesi’nin 2’nci gününde konuşan Suudi Arabistan Prensi Al Suud, “İki ülke arasındaki ilişkiler aracısız olmalı, aramıza kimse girmemeli” dedi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Uluslararası İşBirliği Platformu (UİP) tarafındandüzenlenen BoğaziçiZirvesi'nin ikinci gününe 'bölgeselişbirliği' ve 'ortak hareket'damga vurdu. SuudiArabistan'dan Prens TurkiBin Talal Bin Abdulaziz AlSuud, "Ülkelerimiz arasındakiuyumun daha da yükselmesi gerekiyor.

İki ülke liderleriarasındaki ilişkiler tıpkı eskidenolduğu gibi aracısız olmalı.Herhangi bir tarafın arayagirmesine izin verilmemeli"dedi.

Bölgede güvenlik ve refahınsağlanmasında Türkiye veSuudi Arabistan'ın birer eksenoluşturduklarını dile getiren Al Suud,"Ümmetin ihtiyacıolan büyük gücün seferberedilmesi gerek.Her iki ülke debuna sahiptir.İslam ümmeti ve Arap meselelerine ilişkin bunun seferber edilmesi canlı bir özellik taşıyor.

Her taraftan düzenlenendesiselerle ancak buşekilde mücadele edebiliriz"ifadelerini kullandı.Afganistan EkonomiBakanı Abdul Sattar Murad da"Artık başkalarının izinden gitmekyerine kendi fikirlerimizi,yaratıcılığımızı geliştirmemizgerekiyor. Bölge olarak nedensürekli takip ediyoruz.

Nedenbaşkalarının fikirlerini izliyoruz.İslam dünyası gücününfarkında olmalı ve işbirliğiniartırmalı ancak bu şekilde refahve istikrar gelir" dedi.

Murad, "Benim ülkem Sovyetler Birliği, ardından Taliban, onun ardından da teröre karşı savaş ile sürekli savaş halinde. Dünyada en fazla bakırın olduğu ülke Afganistan. Demirde ikinci sırada. Kalkınmak için barış ve istikrara ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Dış ticarette akıllı teknoloji uygulamaları ve e-ihracat' başlıklı panele katılan Alibaba. com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat ise gelecek yıllarda e-ticaretteki "e"nin düşürülüp o alanın da ticaret olarak ifade edileceğini aktardı. Erpolat, bu alanda Türkiye'nin ve Ortadoğu ülkelerinin önemli adımlar atmaya başladığını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemeden  tahliye kararı
Mahkemeden tahliye kararı
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli