Sanık avukatından akılalmaz savunma!

Son Dakika Haber Portalı

Sanık avukatından akılalmaz savunma!

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 17. Ceza Dairesi, Konya'da belediye otobüsünde 15 yaşlarındaki kız öğrenciye basit cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan sanığa yerel mahkemenin verdiği beraat kararının bozulmasına hükmetti. Daire, "çocuğa basit cinsel istismar" suçundan sanığı 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

İstinaf Mahkemesi 17. Ceza Dairesindeki duruşma sırasında, "çocuğa basit cinsel istismar" suçuyla yargılanan sanık Mustafa G. (20), 15 yaşlarındaki müşteki G.A'nın avukatı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatına, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda bağlantı kuruldu.

Duruşmada, sanık Mustafa G'ye, üzerineki suçlamayla ilgili ilk derece mahkemesinin verdiği beraat kararına karşı temyize gittiği hatırlatılarak savunması soruldu.

Sanık Mustafa G. ifadesinde, "Suçum yok, ben bir şey yapmadım." dedi. Sanık avukatı da ilk derece mahkemesinin incelediği kamera görüntülerinde suç unsuru oluşturacak bir delil çıkmadığını belirterek, beraat kararının onanmasını talep etti.

Müşteki avukatı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ise kamera kayıtlarından sanığın mağdura yönelik bir temasının göründüğünü ifade ederek, kararın bozularak ceza verilmesi talebinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor